Lekarze wyryli napis na Krzywej Wieży w Pizie. Nie widzą w tym niczego złego

Dwaj turyści z USA wyryli napis na fragmencie muru Krzywej Wieży w Pizie. Co ciekawe, po zatrzymaniu nie widzieli nic niestosownego w swoim zachowaniu.

Krzywa Wieża w Pizie przez cały rok przyciąga tłumy turystów. Ze względu na nietypowe odchylenie od pionu jest to jedna z najsłynniejszych budowli na świecie. Nie uszanowali tego jednak pewni turyści z USA, którzy wyryli na zabytku napis. O zdarzeniu poinformowały różne włoskie media, m.in. internetowe wydanie dziennika "La Reppublica".

Napis na zabytkowym murze

Turyści, którzy odwiedzają Pizę, za dodatkową opłatą mogą zwiedzić górną część słynnej wieży. Tak też zrobili mężczyźni z USA. Gdy byli na górze, postanowili wyryć monetą na fragmencie muru napis "Jeffy" (to imię jednego z nich).

Zauważył to inny turysta, który poinformował o zdarzeniu jednego z ochroniarzy. Ten szybko wezwał karabinierów, czyli włoskich żandarmów. Amerykanie zostali zatrzymani i przewiezieni na posterunek. Tam usłyszeli zarzut spowodowania poważnych uszkodzeń. Co ciekawe, w czasie przesłuchań mężczyźni nie potrafili zrozumieć, dlaczego ich zachowanie było niewłaściwe. 

Turyści mogą być także ukarani za przewożenie bez zezwolenia niektórych okazów. Więcej na ten temat dowiesz się z filmu poniżej:

Zobacz wideo

Zwiedzający wandale

Zatrzymani turyści z USA są lekarzami. Jeden ma 35, a drugi 38 lat. Obecnie nie wiadomo jeszcze, jaka grozi im kara za wyrycie napisu na zabytkowej budowli. 

To nie pierwszy raz, gdy głośno jest na temat aktów wandalizmu. Jakiś czas temu przypominaliśmy o nastolatkach, którzy w czerwcu 2018 roku zniszczyli słynny balansujący kamień Brimham Rocks. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ >>

Komentarze (132)
Lekarze wyryli napis na Krzywej Wieży w Pizie. Nie widzą w tym niczego złego
Zaloguj się
 • blumkwist

  Oceniono 60 razy 56

  Bo to nowocześni barbarzyńcy są... i nie zmienia tego faktu, że są wykształceni zawodowo.

 • yaicarz

  Oceniono 59 razy 49

  Ta wieża w Pizie jest aż tak krzywa, czy dla lepszego efektu 'przekrzywiona" bardziej za pomocą Photoshopa ;-). Bo patrząc na nią, odnosi się wrażenie, że "wykopyrtnie sie" jeszcze przed wyłączeniem kompa ;-)

 • domektomek

  Oceniono 49 razy 37

  Niesamowite.
  Ale to tylko świadczy o kulturze intelektualnych elit tego kraju.

 • stfur0000

  Oceniono 53 razy 37

  To tylko kolejny przykład, jak coraz bardziej tępym narodem są Amerykanie.

 • radeberger

  Oceniono 27 razy 25

  Bardzo dobrze, że to lekarze. Na pewno mają OC, które pokryje renowacje..

 • agnrodis

  Oceniono 25 razy 23

  Trump tez podobno skonczyl college, a jest niespelna rozumu ... typowy Amerykanin ... a ilu na niego glosowalo!!! Powinno sie ich bezwlasnowolnic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX