Turysta chciał zrobić selfie na gondoli. Skończyło się bójką

Niektórzy turyści są gotowi posunąć się bardzo daleko, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie. Jak mężczyzna, który w Wenecji pobił gondoliera, który nie pozwolił mu zrobić selfie na swojej gondoli.

Nielegalnie przekraczają granice, pozują nad przepaścią bez zabezpieczenia lub... biją innych. Niektórzy turyści naprawdę są gotowi wiele zrobić, by mieć w swoim telefonie lub aparacie idealne pamiątkowe zdjęcie. Do jednej z takich kuriozalnych sytuacji doszło niedawno w Wenecji.

Mężczyzna wraz z rodziną chciał zrobić sobie zdjęcie na gondoli. Weszli jednak na łódź bez pozwolenia gondoliera, który poprosił turystów o jej opuszczenie. W tym momencie pomiędzy mężczyznami wywiązała się sprzeczka, którą nagrał jeden ze świadków.

Na filmie widać, jak turysta najpierw popycha gondoliera i próbuje zrzucić mu kapelusz z głowy. Potem jest tylko gorzej, bo agresywny podróżny uderza gondoliera głową, a następnie bije go pięścią w twarz. Dyskusja między mężczyznami trwa dalej, a potem wzburzona rodzina odchodzi. Nie wiadomo, czy sprawa została zgłoszona odpowiednim służbom. 

Serwis The Local podaje, że nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy gondolierzy muszą mierzyć się z niesfornymi turystami. Zdarza się, że turyści wywracają gondole do góry nogami, wstając ze swoich miejsc w czasie rejsu. W 2017 roku głośno było o nagraniu, na którym turyści zamiast podziwiać piękno miasta, wpatrywali się w swoje telefony. Gondolier sarkastycznie skomentował wówczas ten obrazek:

Fantastyczny rejs. Klienci są bardzo zadowoleni, cieszą się pięknem miasta i bardzo je doceniają. Zrobili mnóstwo zdjęć, skomentowali i obiecali, że wkrótce wrócą.

W wielu miastach, nie tylko w Wenecji, rośnie opór przeciwko turystom. Związane jest to z tzw. overtourismem, czyli zjawiskiem, gdy straty z powodu turystyki są większe niż korzyści z niej płynące. Więcej o problemach z tym związanych dowiesz się z naszego wideo:

Zobacz wideo
Komentarze (70)
Wenecja. Chciał zrobić selfie na gondoli. Skończyło się bójką
Zaloguj się
 • saves

  Oceniono 40 razy 36

  Nie pojmuję ludzi, dla których urlop w miejscu gdzie wszędzie trzeba stać w niekończących się kolejkach jest najlepszą metodą wypoczynku. Swoją drogą gondolier nie powinien pozwolić mu się oddalić, tylko wezwać policję.

 • pwo

  Oceniono 16 razy 16

  Ja nie przeczytać ten artykuł bo śmiać się bardzo z tytuł.
  Luuuudzie. Poprawcie tytuł.

 • pkozar

  Oceniono 16 razy 16

  "Turysta zrobić selfie". Poprawcie na głównej, chyba że nie widzicie tu błędu.

 • mcguirre

  Oceniono 23 razy 15

  Zła turysta zrobić zdjęcie i nie zapytać :):) A ktoś napisać i nie przeczytać :)

 • wlodwoz

  Oceniono 9 razy 7

  Turysta zrobić selfie na gondoli z nogami. "Redaktor" wziąć wierszówka i być ok!

 • maxim38

  Oceniono 11 razy 7

  Wywracają gondole do góry nogami?No nooo....Myślałem,że gondola ma dno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX