Przyrodnicy nagrali dziwnego "stwora" w Górach Sowich. Nikt nie potrafi go zidentyfikować

Przyrodnicy z Gór Sowich zarejestrowali na nocnym nagraniu coś niebywałego. W rogu filmiku pojawia się "stwór", którego trudno jest zidentyfikować. Niektórzy się śmieją, inni szukają naukowego tłumaczenia. Co pojawiło się na nagraniu? Nadal nie ma odpowiedzi.

Dziwny "stwór" w Górach Sowich

Leśnicy często montują w lasach fotopułapki, by nagrać zwierzęta, które tam żyją. Tak też zrobili przyrodnicy, którzy chcieli podejrzeć leśne życie wilków i jeleni w Górach Sowich w Sudetach. Jednak to, co zobaczyli na nagraniu, było dla nich szokiem. Pojawiła się tam postać, która nie przypominała ani człowieka, ani zwierzęcia.

Niezwykły "stwór" złapany przez fotopułapkę

Przyrodnicy umieścili nagrania na swoim Facebooku licząc na to, że ktoś pomoże im rozwikłać zagadkę. "Stwór" rzeczywiście nie wygląda jak nic, co znamy.

Wracamy z lasu do domku w górach, włączamy komputer, a przez okno słychać pohukiwanie sowy. Przeglądamy materiał zebrany z dwóch tygodni i nagle pojawia się puste video. Przyglądamy się zawsze szczególnie takim klatkom, bo może coś ciekawego przebiegło w rogu nagrania. Ale wtedy... przeszły nas ciarki. Trochę creepy nie sądzisz?

- napisali przyrodnicy pod nagraniem. Przedstawia ono coś, co - jak stwierdziła jedna z komentujących - wygląda na postać Hatifnata z Muminków. Stworzenie jakby idzie na dwóch "łapkach" w pozycji wyprostowanej lub pełznie jak wąż. Trudno jednak stwierdzić, czym jest ów "stwór". Niektórzy komentujący spróbowali to wyjaśnić w sposób naukowy.

Po lewej stronie widać, jak coś grawitacyjnie wpływa na gałęzie drzew. Światła z prawej to jakiś refleks czegoś, co znajduje się poza kadrem albo nawet z tyłu kamery. Stawiałbym na sondę badawczą, niezbudowaną ludzką ręką

- napisał jeden z nich, ale jego hipotezę trudno potwierdzić. Fotopułapka ma bowiem reagować na ruch, a nie światło, a gałęzie mogą poruszać się w wyniku powiewu wiatru.

Anna Tomańska, koordynatorka projektu, w rozmowie z "Gazetą Wrocławską" wcale nie rozwiała wątpliwości. Wręcz przeciwnie, utrzymuje, że nawet przyrodnicy nie znają odpowiedzi na pytanie "czym jest ten stwór".

Przyznam, że przyglądaliśmy się temu obrazowi wielokrotnie i na początku, jako ,,ludzie nauki”, podchodziliśmy do niego dość sceptycznie, lecz w gruncie rzeczy do dziś nie potrafimy wyjaśnić czym ów obiekt jest.

Tomańska dodała też, że przyrodnicy przesłali nagrania do zagranicznych naukowców. Być może po dogłębnych analizach uda się ustalić, co pojawia się na filmiku.

Innymi nagraniami z fotopułapek zajmują się uznani leśnicy z Nadleśnictwa Baligród. Co prawda nie przedstawiają one mistycznych stworzeń, jednak leśne życie znanych wszystkim zwierząt przedstawione na filmikach i zdjęciach jest równie fascynujące. Zobaczcie sami:

Zobacz wideo
Więcej o: