Milionerzy: Co łączy Brazylię, Indonezję i Kenię? To pytanie jest warte 75 tysięcy złotych

Co łączy Brazylię, Indonezję i Kenię? Takie pytanie usłyszał w środowym programie "Milionerzy" tegoroczny maturzysta Filip Olszówka z Tarnowa. Czy udało mu się odpowiedzieć na pytanie Huberta Urbańskiego? Sprawdźcie!

W środowym odcinku teleturnieju "Milionerzy" oglądaliśmy zaciętą walkę o wygraną. Uczestnikiem programu był Filip Olszówka z Tarnowa, tegoroczny maturzysta i laureat licznych olimpiad wiedzy. Jednym z pytań, na które musiał odpowiedzieć, było to o Brazylię, Indonezję i Kenię. Gracz miał wskazać, co łączy te trzy kraje. Do wyboru miał następujące odpowiedzi:

a) przechodzi przez nie równik

b) mają identyczne PKB per capita

c) ich stolice leżą nad morzem

d) to monarchie parlamentarne

Pytanie sprawiło Filipowi nieco problemów, jednak ostatecznie nie wykorzystał koła ratunkowego i udzielił poprawnej odpowiedzi. Jest nią wariant a, czyli "przechodzi przez nie równik". Tym samym uczestnik wygrał 75 tysięcy złotych i w kolejnym odcinku zagra o 125 tysięcy. Jego szanse wcale nie są niskie, bo wciąż ma do dyspozycji wszystkie koła ratunkowe.

Przy okazji jednego z wariantów odpowiedzi, czyli c (ich stolice leżą nad morzem) warto wspomnieć o problemie Dżakarty, stolicy Indonezji. Z powodu wieloletnich zaniedbań miasto zapada się do morza. Analizy pokazują, że już w 2050 roku Dżakarta znajdzie się pod wodą. Powstał nawet plan przeniesienia stolicy na wyspę Borneo. Więcej dowiecie się z naszego wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: