Kupił bilet lotniczy tylko po to, żeby pożegnać żonę na lotnisku w Singapurze. Został przez to aresztowany

O singapurskim lotnisku Changi znowu jest głośno. Tym razem jednak nie z powodu jego licznych atrakcji i nowoczesnej infrastruktury. Świat obiegła wiadomość o aresztowaniu w tym miejscu mężczyzny, który chciał pożegnać się ze swoją żoną.

Changi to jeden z najlepszych portów lotniczych na świecie. Oprócz doskonałej infrastruktury lotnisko może pochwalić się także licznymi atrakcjami. To m.in. czteropiętrowa zjeżdżalnia, okazałe ogrody i parki, a także słynny 40-metrowy kryty wodospad

Jednak miejsce wyróżnia się także restrykcyjnymi przepisami. Przypomniało o tym aresztowanie pewnego 27-latka. O nietypowym zdarzeniu poinformowały już różne światowe media, m.in. CNN Travel.

Ostrzeżenie policji

Kilka dni temu singapurska policja na swoim oficjalnym profilu na Facebooku opublikowała ostrzeżenie. Na ten krok służby zdecydowały się po aresztowaniu mężczyzny, który kupił bilet lotniczy jedynie po to, by pożegnać swoją żonę przed podróżą.

W trakcie śledztwa okazało się, że 27-latek po przekroczeniu bramek nie zamierzał odbyć podróży lotniczej. A to w Singapurze jest karalne. - Policja pragnie przypomnieć wszystkim pasażerom, że obszary tranzytowe lotniska Changi znajdują się pod ochroną. [...] Jedyna usprawiedliwiona obecność w tym miejscu to podróż lotnicza - dowiadujemy się z oświadczenia policji.

Niewłaściwe wykorzystanie kart pokładowych w Singapurze jest przestępstwem. Dlatego każdy, kto wchodzi do chronionej strefy bez zamiaru odbycia podróży, zgodnie z singapurską ustawą o ochronie infrastruktury może być ukarany grzywną, która wynosi 14 tysięcy dolarów amerykańskich lub pozbawiony wolności nawet na dwa lata. W niektórych przypadkach mogą być zastosowane obie sankcje.

Lotnisko, które stało się atrakcją turystyczną

Okazuje się, że aresztowanie 27-latka nie było pierwszą tego typu sytuacją. W samym 2019 roku za przekroczenie strefy tranzytowej Changi bez zamiaru odbycia podróży ukarano już 33 osoby.

Niektórzy kupują bilety lotnicze tylko po to, by zobaczyć najsłynniejsze atrakcje lotniska, takie jak na przykład znany na całym świecie kryty wodospad. Są jednak i tacy, którzy chcą zrobić tam zakupy. W 2016 roku głośno było o parze, która kupiła bilety lotnicze jedynie po to, by w atrakcyjnej cenie kupić Iphone'a 7 w jednym ze sklepów lotniskowej strefy tranzytowej. 

Changi to najnowocześniejsze lotnisko świata. A wiesz, gdzie znajduje się największe? Więcej na temat tego miejsca dowiesz się z filmu poniżej:

Zobacz wideo

Zobacz także:

Więcej o: