Właściciel restauracji w Albanii zaatakował samochód z turystami. Nie byli zadowoleni z obsługi

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak rozwścieczony mężczyzna niszczy samochód, w którym siedzieli turyści. To właściciel restauracji, z której przyjezdni mieli wcześniej wyjść niezadowoleni. Okazuje się, że lokal powstał bez pozwolenia.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Porto Palermo w Albanii. Hiszpańscy turyści mieli wyjść z jednej z tamtejszych restauracji, ponieważ byli niezadowoleni z obsługi i opuścili lokal, gdy właściciel stał się agresywny. Na Youtubie pojawiło się nagranie, na którym widać rozwścieczonego mężczyznę, który rzuca się na maskę samochodu z turystami i niszczy przednią szybę. To 51-letni Mihal Kokedhima, właściciel restauracji, którą odwiedzili Hiszpanie.

W czasie, gdy mężczyzna rozbijał szybę, kierowca cały czas jechał. Na filmie widać, że jedna z osób próbuje zepchnąć agresora nogą. Właściciel restauracji dopiero po kilku minutach zszedł z maski.

 

Jak podaje "Rzeczpospolita", mężczyzna został aresztowany i postawiono mu zarzut "słownego ataku na grupę hiszpańskich turystów z nieistotnych powodów". 51-latek tłumaczył się, że turyści wyszli z lokalu, nie płacąc.

Nielegalny lokal zrównany z ziemią

W toku śledztwa okazało się, że restauracja "Panorama" została wybudowana trzy lata temu bez pozwolenia. Ponadto właściciel nigdy nie płacił podatków. Lokal został więc zburzony - podaje AFP.

Albańscy urzędnicy przeprosili turystów za zachowanie Kokedhima. Premier Edi Rama potępił "barbarzyńcę, który zaatakował naszych hiszpańskich przyjaciół i naruszył święty kodeks albańskiej gościnności". 

AFP informuje, że jeden z zaatakowanych turystów zamieścił w sieci nagranie, w którym powiedział, że "jeden człowiek nie reprezentuje całego kraju" i obiecał, że ponownie odwiedzi Albanię.

W tym przypadku turyści wyszli niezadowoleni z restauracji. Ale nie tylko lokale gastronomiczne mogą negatywnie zaskoczyć. Pokoje hotelowe czasem też mogą sprawić niemiłą niespodziankę. Naukowcy sprawdzili, które powierzchnie w pokoju są najbardziej zanieczyszczone. Dowiecie się tego z naszego wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: