Pierwsza w Polsce ścieżka w koronach drzew otwarta. Wieża jest jak 17-piętrowy wieżowiec

Są na Słowacji, w Czechach, w Niemczech czy w Danii. W końcu doczekała się też Polska. W Krynicy-Zdroju została otwarta pierwsza w naszym kraju ścieżka wśród koron drzew z wieżą widokową.

Polska może pochwalić się nową atrakcją. W Krynicy-Zdroju została otwarta ścieżka wśród koron drzew zwieńczona wieżą widokową. Konstrukcja znajduje się na wysokości 896 m n.p.m. na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Wieża ma blisko 50 metrów wysokości, co odpowiada wysokości 17-piętrowego wieżowca.

Z kolei ścieżka, po której można spacerować, ma 1030 metrów. Z oficjalnej strony atrakcji dowiadujemy się, że dzięki temu chodnik jest dwukrotnie dłuższy niż molo w Sopocie

Turyści, którzy wybiorą się na spacer pomiędzy koronami drzew, będą mogli podziwiać widok na pasmo Jaworzyny Krynickiej. Trasa ma też charakter edukacyjny - pojawiły się na niej specjalne instalacje, które mają zwiedzającym przybliżyć historię regionu i ułatwić zapoznanie się z okoliczną przyrodą.

 

Atrakcją, która powinna spodobać się szczególnie dzieciom, jest 60-metrowa zjeżdżalnia. Konstruktorzy ścieżki i wieży zadbali o to, aby mogły z niej korzystać również osoby poruszające się na wózkach. Na wieżę można wjechać też kolejką krzesełkową.

Skoro już o kolejkach mowa, to czy słyszeliście kiedyś o kolejce górskiej, która jest napędzana siłą ludzkich nóg, a jej wagoniki przypominają rowery? Tego, gdzie się znajduje i na jakiej wysokości powstała, dowiecie się z naszego wideo:

Zobacz wideo

Ile zapłacimy za atrakcję?

Wejście na wieżę widokową w Krynicy-Zdroju kosztuje 39 zł, za bilet ulgowy trzeba zapłacić 32 zł. Jeden zjazd ze zjeżdżalni kosztuje 9 zł. Bilety rodzinne 2+2 z wjazdem i zjazdem kolejką to wydatek rzędu 199 zł, a w wariancie 1+2 to 179 zł. 

Za jeden wjazd kolejką krzesełkową trzeba zapłacić 15 lub 18 zł, za zjazd również 15 lub 18 zł, a za wjazd i zjazd 21 i 29 zł. Dzieci do lat trzech korzystają z atrakcji za darmo. Wieża otwarta jest codziennie od 9 do 19. Aktualny cennik warto sprawdzać na oficjalnej stronie atrakcji

Spacer po chodniku ma też wymiar edukacyjnySpacer po chodniku ma też wymiar edukacyjny Słotwiny Arena / materiały prasowe

O innych ścieżkach i podniebnych chodnikach przeczytasz w naszym artykule: 

Więcej o: