Kobiecie nie otworzył się spadochron. To cud, że przeżyła

30-letnia spadochroniarka skakała w okolicy Trois-Rivieres w Kanadzie. Nie otworzył się jej spadochron, również ten zapasowy. Świadkowie twierdzą, że cudem przeżyła.

Wypadki spadochronowe zdarzają się rzadko. Według danych Amerykańskiego Stowarzyszenia Spadochroniarzy na 1536 skoczków, kontuzję odniósł zaledwie jeden (to dane z 2018 r). Pewna 30-latka miała ostatnio prawdziwe "szczęście w nieszczęściu". W trakcie jej skoku nie otworzył się ani główny, ani zapasowy spadochron. - czytamy w CNN. Kobieta przeżyła. 

Kobieta wyskoczyła z samolotu znajdującego się na wysokości 1,5 kilometra. Upadła na zalesiony obszar. To zamortyzowało uderzenie i prawdopodobnie dzięki temu, 30-latka przeżyła upadek. Została przetransportowana do szpitala. Ma uszkodzone ręce, nogi i kilka złamanych kręgów, ale jej życiu nic nie zagraża.

Do końca mieliśmy nadzieję, że spadochron zadziała. Bardzo się martwiliśmy.

- powiedziała Océane Duplessis, która miała skoczyć zaraz po poszkodowanej.

To cud. Nie wiem, jak człowiek może przetrwać taki upadek 

- mówi kolejny świadek wypadku, Denis Demers. 

Policja prowadzi śledztwo w celu stwierdzenia, czy doszło do zaniedbań podczas przygotowania spadochronu do skoku. Według ustaleń, kobieta ma doświadczenie w spadochroniarstwie.

Co znajduje się w plecaku polskiego spadochroniarza? NATO publikuje film:

Zobacz wideo

Jakiś czas temu w Polsce także doszło do niefortunnego zdarzenia. Czterech spadochroniarzy spadło do Bałtyku. Tylko dwóm udało się wydostać z wody. Pisaliśmy o tym w artykule: Czworo spadochroniarzy spadło do Bałtyku. Nie żyją dwie młode kobiety.

Więcej o: