Pokazał europejskie kraje w zupełnie inny sposób. Polska wygląda jak pawian

Sowa, kaczka, osioł. A do tego gnom, ziemniak czy duch. Tak wyglądają skojarzenia niemieckiego artysty z kształtami krajów Europy. Jesteście ciekawi, jak przedstawił Polskę?

O tym, że Włochy swoim kształtem przypominają but, wiedzą prawdopodobnie wszyscy. Ale czy kiedyś zastanawialiście się nad tym, do czego można byłoby porównać inne kraje? Zrobił to niemiecki artysta i youtuber, Zackabier. Na 13-minutowym filmie pokazał swoje skojarzenia dotyczące poszczególnych państw Europy i kształtów ich granic. Projekt nazywa się "Europe According to Creative People - What Europe's Countries look like".

 

Według artysty Niemcy wyglądają jak gnom, Francja przypomina sowę, a Portugalia to gąsienica, która wspina się po hiszpańskiej dłoni. Nie zabrakło oczywiście Polski, która w głowie Zackabiera jawi się jako głowa pawiana. Artysta na nagraniu mówi, że niektórzy mogą stwierdzić, że to lew, ale nie. Jest to pawian. Ciekawy jest też przypadek Bośni i Hercegowiny, która Niemcowi kojarzy się z rakietą.

Według niemieckiego artysty Polska swoim kształtem przypomina głowę pawianaWedług niemieckiego artysty Polska swoim kształtem przypomina głowę pawiana screen YouTube Zackabier

Pod filmem pojawiło się sporo komentarzy osób z różnych krajów. Jedni chwalą wyobraźnię Niemca, inni dzielą się własnymi skojarzeniami. 

Masz taką niesamowitą wyobraźnię! Niektóre z twoich interpretacji są urocze, na przykład Estonia, Białoruś, Rumunia, Gruzja, Portugalia i Irlandia. Osobiście uwielbiam twoje interpretacje Chorwacji, Serbii, Bułgarii i Ukrainy, są świetne! A ja jestem z kraju-sowy.
Francja to gwiazda! A NIE sowa!

A wy kiedyś zastanawialiście się, co przypominają kształtem kraje Starego Kontynentu? Podzielcie się z nami w komentarzach swoimi skojarzeniami!

Kształty kształtami, ale czy kiedyś zastanawialiście się, gdzie znajduje się środek Europy? Podobno... na Podlasiu! Na naszym wideo zobaczycie miejsce uważane za geograficzny środek Starego Kontynentu:

Zobacz wideo
Więcej o: