Właściciel prywatnej wyspy w Szwecji szuka chętnych do zamieszkania na niej. Za darmo

"Chcemy stworzyć takie środowisko, które będzie sprzyjać kreowaniu wspaniałych rzeczy". Tak opisuje swój pomysł właściciel prywatnej wyspy w Szwecji. Mężczyzna oferuje tygodniowy pobyt w rajskim otoczeniu zupełnie za darmo.

Ideas Island to prywatna wyspa, która leży u wybrzeży Sztokholmu. Jej właścicielem jest pisarz, autor dziewięciu książek oraz mówca Fredrik Härén. W letnich miesiącach wyspa otwarta jest dla wszystkich chętnych, którzy pragną popracować nad swoimi projektami w ciszy, spokoju oraz w otoczeniu pięknej natury. Zdaniem właściciela wyspy, to właśnie w takich warunkach powstają najlepsze i najbardziej kreatywne dzieła.

Co nas czeka na wyspie?

Wyspa zajmuje powierzchnię siedmiu tysięcy metrów kwadratowych i na co dzień jest niezamieszkana. Fredrik Härén oferuje tygodniowy pobyt na niej, który można ewentualnie przedłużyć. Trzeba tylko przekonać właściciela wyspy, że projekt potrzebuje więcej czasu, aby zamienić się w prawdziwe arcydzieło. Każdy chętny może zabrać ze sobą na wyspę do pięciu przyjaciół. 

Na Ideas Island znajduje się niewielki dom o powierzchni 65 metrów kwadratowych. Wyposażony jest już we wszystko, co niezbędne podczas pobytu na wyspie: meble, kuchnię, ogrzewanie czy pralkę. Do dyspozycji gości pozostają cztery sypialnie plus dodatkowy, niewielki domek gościnny. 

Darmowy pobyt na wyspie

I najważniejsze, te wszystkie atrakcje dostępne są zupełnie za darmo. Fredrik Härén zachęca swoich gości, aby przekazywali dobrowolne darowizny na cele charytatywne. Jedyne, co trzeba opłacić, to podróż do Sztokholmu oraz jedzenie.

Chcemy stworzyć takie środowisko, które będzie sprzyjać kreowaniu wspaniałych rzeczy. Wszyscy wiemy, że najlepsze pomysły pojawiają się, gdy przebywamy w samotności, zrelaksowani, blisko natury i kiedy czujemy się w harmonii ze wszechświatem

- czytamy na stronie wyspy.

My też mamy w Polsce miejsce, które wygląda jak rajska wyspa. A tak naprawdę to jeden z cudów Podlasia. Więcej dowiesz się z naszego wideo:

Zobacz wideo

Jak aplikować?

Ideas Island jest do dyspozycji gości od maja do września. Rekrutacja na sezon, który obecnie trwa jest już zamknięta, ale otwarta jest ta na lato 2020 roku. Aby aplikować, należy wypełnić formularz, napisać o sobie i swoim projekcie. Wyniki mają być ogłoszone na przełomie lutego i marca 2020 roku.

Komentarze (40)
Właściciel prywatnej wyspy w Szwecji szuka chętnych do zamieszkania na niej. Za darmo
Zaloguj się
 • antirussia81

  Oceniono 28 razy 22

  Przecież to oczywiste. Facet przeprowadził się na Podkarpacie (Mazurek była u niego na parapetówce - true story!) i szuka kogoś, kto popilnuje mu wyspy przed dżihadystami.

 • takaprawda2015

  Oceniono 27 razy 11

  To jeszcze nie uciekł do POLSKI tak jak to twierdzą prawilce??

 • ajk_gierki

  Oceniono 14 razy 10

  I taki ekscentryzm bogatego człowieka to ja rozumiem!

 • tetradrachma

  Oceniono 13 razy 9

  Kuchciński, jedź, powiesz, że będziesz pisał (nieprzemijające dzieło, wspomnienia "Moje cztery lata z Prezesem" a ostatecznie możesz pielic….ogródek !

 • jakmutam

  Oceniono 14 razy 6

  Zmartwię pana Fredricka, najlepszym środowiskiem stymulującym genialną twórczość jest bieda w połączeniu z "czynnikiem magicznym" czyli gorzałką lub ziołem. A jeżeli jeszcze zdarzy się jakaś umiarkowana postać psychozy to mamy komplet na geniusza w kazdej ze sztuk.

 • a.d.b

  Oceniono 3 razy 3

  Bawi mnie to określenie za darmo. 1000$ za tydzień to nie jest za darmo. Niby dobrowolna darowizna, ale zapewne nikt, kto tej "dobrowolnej" darowizny nie wpłaci....

 • nilpferd13

  Oceniono 3 razy 3

  "Ideas Island to prywatna wyspa, która leży u wybrzeży Sztokholmu."...
  Wybrzeza Sztokholmu....
  CUDO!!
  Nobel literacki czeka!

 • gj61

  Oceniono 5 razy 3

  Niech uważa bo jeszcze Kuchciński z Ukrainkami przyleci... Aaaa, teraz już z Panią Marszałek, bo mu "skrzydełka" opadły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX