Wizz Air ogłosił trzy nowe trasy z Polski. Szykuje się rywalizacja z Ryanairem

Węgierski przewoźnik uruchomi trzy nowe połączenia do Odessy. Samoloty Wizz Aira polecą nad Morze Czarne z Gdańska, Katowic i Wrocławia. Loty wystartują w listopadzie.

O swoich planach Wizz Air poinformował niedawno podczas konferencji prasowej. Połączenie między Wrocławiem a Odessą wystartuje 1 listopada, a loty z Gdańska i z Katowic zostaną zainaugurowane dzień później. Węgierskie tanie linie będą latały nad Morze Czarne dwa razy w tygodniu - z Wrocławia w poniedziałki i w piątki, a z Gdańska i Katowic we wtorki i soboty.

Nowe połączenia są już dostępne w systemie rezerwacyjnym Wizz Aira. Można więc na bieżąco sprawdzać aktualne ceny biletów na konkretny termin. 

Co ciekawe, więcej lotów do Odessy będzie miał w swojej siatce też Ryanair. Irlandzka linia obecnie lata tam z Krakowa, ale już w październiku mają wystartować nowe trasy z Gdańska, Wrocławia, Katowic i Poznania. Warto więc śledzić ceny biletów lotniczych u obu przewoźników, bo zapowiada się interesująca rywalizacja.

Operowanie na tych samych trasach może oznaczać, że przewoźnicy będą starali się skusić pasażerów niższymi kosztami. Ale to nie jest jedyny powód, dla którego bilety lotnicze bywają tanie. Więcej o tym dowiecie się z naszego wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: