Wizz Air ogłosił trzy nowe trasy z Polski. Szykuje się rywalizacja z Ryanairem

Węgierski przewoźnik uruchomi trzy nowe połączenia do Odessy. Samoloty Wizz Aira polecą nad Morze Czarne z Gdańska, Katowic i Wrocławia. Loty wystartują w listopadzie.

O swoich planach Wizz Air poinformował niedawno podczas konferencji prasowej. Połączenie między Wrocławiem a Odessą wystartuje 1 listopada, a loty z Gdańska i z Katowic zostaną zainaugurowane dzień później. Węgierskie tanie linie będą latały nad Morze Czarne dwa razy w tygodniu - z Wrocławia w poniedziałki i w piątki, a z Gdańska i Katowic we wtorki i soboty.

Nowe połączenia są już dostępne w systemie rezerwacyjnym Wizz Aira. Można więc na bieżąco sprawdzać aktualne ceny biletów na konkretny termin. 

Co ciekawe, więcej lotów do Odessy będzie miał w swojej siatce też Ryanair. Irlandzka linia obecnie lata tam z Krakowa, ale już w październiku mają wystartować nowe trasy z Gdańska, Wrocławia, Katowic i Poznania. Warto więc śledzić ceny biletów lotniczych u obu przewoźników, bo zapowiada się interesująca rywalizacja.

Operowanie na tych samych trasach może oznaczać, że przewoźnicy będą starali się skusić pasażerów niższymi kosztami. Ale to nie jest jedyny powód, dla którego bilety lotnicze bywają tanie. Więcej o tym dowiecie się z naszego wideo:

Zobacz wideo
Komentarze (19)
Wizz Air ogłosił trzy nowe trasy z Polski. Szykuje się rywalizacja z Ryanairem
Zaloguj się
 • miszogun

  Oceniono 11 razy 7

  Szanowni! Czym wy się bulwersujecie? To są loty które trwają średnio 2,5 godziny, góra cztery. Odessa pewnie zmieści się w dwóch. Jeśli ktoś żyje na tyle długo żeby pamiętać jazdy koleją np. z Katowic do Gdyni na jednej nodze z aromatem sąsiada i toalety w mgle papierosowego dymu, temu WizzAir nie straszny.

 • alejagwiazd

  Oceniono 7 razy 3

  Wizzair moglby przejac polaczenia na kanary, ktore zlikwidowal wlasnie Ryanair

 • beristein

  Oceniono 5 razy -1

  Wizzair ma gorsze fotele niz ryanair i mniej miejsca na nogi. Ale menu z jedzeniem ma tansze

 • toshiro32

  Oceniono 16 razy -6

  Wizzair to straszne dziadostwo. Samoloty nie sprzątane, syf, nawet brakuje czystych białych nakryć zagłowków na fotelach.

 • xxl_100

  Oceniono 15 razy -7

  Bzdura. Wizz już dawno utracił możliwość walki z Ryanair.
  Jest droższy od konkurencji i w środku jest trochę mniej miejsca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX