Poznali się ponad 30 lat temu. Ich przyjaźń trwa nadal. Ta historia pokazuje, że rybę i człowieka może połączyć silna więź

Yoriko to urocza ryba, która przeżyła dzięki nurkowi z Japonii. Mężczyzna pomógł jej ponad 30 lat temu, gdy nie była w stanie samodzielnie zdobyć pokarmu. Yoriko do dzisiaj przypływa do nurka, który opiekuje się podwodnym sanktuarium.

Hiroyuki Arakawa to nurek z Japonii, który nadzoruje Torii (bramę, która prowadzi do miejsc świętych religii shinto) w wodach Zatoki Tateyama. Mężczyzna poznał tam ponad 30 lat temu niezwykłe stworzenie, rybę Yoriko. Zwierzę było ranne i niezdolne do upolowania pożywienia. Mężczyzna postanowił mu pomóc. Codziennie podpływał do Yoriko i karmił krabami, aż rybie wróciły siły. Yoriko wyzdrowiała, ale na tym nie zakończyła się ich znajomość. Do dzisiaj podpływa do Arakawy. 

Yoriko jest wargaczem azjatyckim. Ryby te żyją m.in. u wybrzeży Korei, Tajwanu i Japonii. Osiągają do metra długości. 

W sieci można znaleźć wideo, na którym Arakawa opowiada o przyjaźni z Yoriko. Morskie zwierzęta raczej nie pozwalają dotykać się człowiekowi, ale nie Yoriko. Ryba nie ma nic przeciwko głaskaniu, pozwala nawet pocałować się w głowę. 

Na filmie widać, że rzeczywiście łączy ich niezwykła więź:

 
Komentarze (22)
Poznali się ponad 30 lat temu. Ich przyjaźń trwa nadal. Ta historia pokazuje, że rybę i człowieka może połączyć silna więź
Zaloguj się
 • krioprezerwacja

  Oceniono 20 razy 16

  śliczne:) uwielbiam jak człowiek tak traktuje zwierzaki:) a ile za to dostaje szczerego przywiązania! Cudne. Szkoda że niemożliwa jest taka relacja człowieka z człowiekiem. NIEMOŻLIWA. Za duże ego Homo ma.

 • bartekgryko

  Oceniono 13 razy 13

  bardzo pozytywnie, jeżeli nie musisz zabijać żeby jeść, to warto pomagać

 • jan.go

  Oceniono 10 razy 4

  Z urody podobni do sąsiadów i choć nie wiem co on w niej widział to zazdroszczę miłości i przywiązania trwającego jeszcze dłużej

 • roman_j

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo sympatyczna historia. I tylko szkoda, że większość komentarzy do niej napisali idioci...

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 9 razy 3

  Ojtam, czekam na zdjęcie naszego malutkiego mesjasza z karpiem!

 • zmxncb

  Oceniono 4 razy 2

  Ryba rybie nierówna. Trzeba pamiętać, że taki na przykład tuńczyk jest bliżej spokrewniony z człowiekiem niż z rekinem. Ten wargacz wygląda jakby mu trochę zwoje mózgowe głowę rozepchały, tak że nic dziwnego, że kojarzy to i owo.

 • nylon13

  Oceniono 7 razy 1

  Brzydka jak Shweziling Holstein, na dodatek z wodogłowiem... ale historia wzruszająca, i widać jak w oczywisty sposób mylą się ci którzy uważają że zwierzęta to tylko ożywione mięso.

 • byann

  Oceniono 2 razy 0

  Japoński rybak złowił złotą rybkę. Ta przemówiła do niego ludzkim głosem:
  - Wypuść mnie, to ci spełnię trzy życzenia.
  Wtedy japoński rybak pomyślał:
  "Czy oni nam powiedzieli całą prawdę o Fukushimie?"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX