Ryanair zawiesza niektóre loty z Modlina. Fani ciepłych krajów będą zawiedzeni

Ryanair podjął decyzję o zawieszeniu tras z lotniska Warszawa-Modlin. Po wakacjach z harmonogramu lotów znikną niektóre rejsy do Niemiec, Francji, Hiszpanii oraz Portugalii. Na razie nie wiadomo, czy to tylko tymczasowe zawieszenie rejsów, czy trwałe zmiany.

Jak informuje portal lotniczy Pasazer.com, jedne z najbardziej popularnych w Polsce tanich linii lotniczych, Ryanair, zawieszają po wakacjach niektóre z tras. Chodzi o kilka połączeń z lotniska Warszawa-Modlin do niektórych europejskich miast.

30 sierpnia tego roku odbędzie się ostatni lot do Memmingen (Niemcy). Zaś dwa miesiące później, 23 października, Ryanair zawiesi trasę do Marsylii we Francji. Rejsy te wprowadzono zaledwie kilka miesięcy temu.

24 października pasażerowie po raz ostatni będą mogli polecieć do stolicy Portugalii - Lizbony oraz do głównego miasta na hiszpańskiej Majorce, czyli Palma de Mallorca.

Jak na razie nie wiadomo, czy połączenia zawieszone są tylko na okres zimowy i wrócą latem 2020 roku. Do tej pory realizowane były bowiem przez cały rok.

W pierwszym kwartale 2019 roku zysk netto Ryanaira spadł o 21 procent. Irlandzki przewoźnik już jakiś czas temu zapowiedział, że koniecznie będą zwolnienia oraz rezygnacja z niektórych połączeń.

To niejedyny sposób, w jaki tanie linie lotnicze starają się oszczędzać. Zobacz, co jeszcze robią, aby móc zaoferować naprawdę konkurencyjne ceny:

Zobacz wideo

Ryanair podnosi opłaty

To kolejna w ostatnim czasie zmiana, którą wprowadza irlandzki przewoźnik. Kilka dni temu pisaliśmy o modyfikacjach w cenniku Ryanaira. Podwyżki dotyczą pierwszeństwa wejścia na pokład oraz bagażu podręcznego do 10 kilogramów. Nowe ceny można znaleźć na oficjalnej stronie Ryanaira.

Więcej o: