Ryanair znów podniósł opłaty. Za bagaż i pierwszeństwo wejścia na pokład

Irlandzki przewoźnik po raz kolejny zmienia swój cennik. Podwyżki dotyczą pierwszeństwa wejścia na pokład oraz bagażu podręcznego do 10 kilogramów. Nowe ceny można znaleźć na oficjalnej stronie Ryanaira.

Mamy złą wiadomość dla pasażerów Ryanaira. Linia po raz kolejny w tym roku (najpierw zrobiła to w styczniu) podniosła opłaty. Zmiany dotyczą pierwszeństwa wejścia na pokład oraz bagażu podręcznego do 10 kilogramów.

Obecnie za pierwszeństwo wejścia na pokład, które pozwala też wnieść ze sobą dwie sztuki bagażu podręcznego, trzeba zapłacić od sześciu do 12 euro. W przeciągu kilku miesięcy koszty zmieniały się dwukrotnie - w listopadzie 2018, gdy Ryanair wprowadzał nową politykę bagażową, usługa kosztowała od sześciu do ośmiu euro, zaś w styczniu 2019 - od sześciu do 10 euro. Ceny są takie same zarówno wtedy, kiedy kupujemy priorytetowy boarding online, jak i na lotnisku. 

Serwis Fly4Free przypomina, że to, ile zapłacimy, zależy m.in. od celu podróży oraz tego, jak szybko wykupi się usługę. 

Ryanair podnosi opłaty za usługiRyanair podnosi opłaty za usługi screen Ryanair.com

Na tym jednak podwyżki się nie kończą. Jak widać na powyższym zdjęciu, wzrosła też opłata za 10-kilogramowy bagaż podręczny rejestrowany. Obecnie kosztuje od 10 do 17,50 euro online oraz od 10 do 25 euro na lotnisku. W styczniu kosztowało to od 10 do 12 euro, a w listopadzie i w grudniu zeszłego roku - od ośmiu do 10 euro.

Warto podkreślić że irlandzki przewoźnik podniósł opłaty "po cichu", bez oficjalnej informacji.

Jeżeli lecicie tanimi liniami i chcecie spakować się tak, aby zająć w bagażu jak najmniej miejsca (i nie musieć dokupować kolejnej walizki), mamy dla was świetny patent. Z pomocą przy pakowaniu ubrań przyjdą wam skarpetki. Wszystkiego dowiecie się z naszego wideo.

Zobacz wideo
Komentarze (17)
Ryanair znów podniósł opłaty. Za bagaż i pierwszeństwo wejścia na pokład
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 27 razy 25

  nawet złotówki nie zapłacę

  albo nie nazywam się kuchciński

 • azotanpotasu

  Oceniono 16 razy 14

  ja latam tylko Kuchciński Airlines

 • oszrany

  Oceniono 13 razy 9

  Zawsze możecie lecieć narodowym LOT'em z przesiadka w Niemczech, roznica w cenie biletu to tylko 3 tys zł.

 • soap2

  Oceniono 11 razy 3

  No i dobrze. Loty powinny być drogie, bo się ludzie nauczyli na zakupy latać samolotem...

 • 1_wiechu

  Oceniono 8 razy 0

  Właśnie leciałem Raynair i kontrola wielkości bagażu jest bezwzględna. Jeśli macie nawet 2 cm większy bagaż niż przepisany będziecie musieli słono dopłacić, nie liczcie więc na to że się uda przejść przez kontrolę z nieco większym bagażem. Bagaż podręczny, bezpłatny to może być tylko torebka, plecak, mini walizka. Przy rodzinie trzy, cztero osobowej warto wybrać opcję zakupu dwóch dużych walizek do 20 kg, a na pokład wchodzić z naprawdę niewielkimi bagażami.
  Udanych podróży.

 • scierplaminoga

  Oceniono 8 razy -2

  Po cichu to malowanie MAXów zmieniają, żeby po dopuszczeniu do lotów okłamywać klientów, że to nie ten model.

 • marcinmarcin12

  Oceniono 12 razy -8

  Mnie to wisi. Szlachta nie wozi kalesonow w te i na zad. Wy czekacie na torebke bo nie wykupiliscie prajoryta, a ja juz po 2 piwkach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX