Ryanair znów podniósł opłaty. Za bagaż i pierwszeństwo wejścia na pokład

Irlandzki przewoźnik po raz kolejny zmienia swój cennik. Podwyżki dotyczą pierwszeństwa wejścia na pokład oraz bagażu podręcznego do 10 kilogramów. Nowe ceny można znaleźć na oficjalnej stronie Ryanaira.

Mamy złą wiadomość dla pasażerów Ryanaira. Linia po raz kolejny w tym roku (najpierw zrobiła to w styczniu) podniosła opłaty. Zmiany dotyczą pierwszeństwa wejścia na pokład oraz bagażu podręcznego do 10 kilogramów.

Obecnie za pierwszeństwo wejścia na pokład, które pozwala też wnieść ze sobą dwie sztuki bagażu podręcznego, trzeba zapłacić od sześciu do 12 euro. W przeciągu kilku miesięcy koszty zmieniały się dwukrotnie - w listopadzie 2018, gdy Ryanair wprowadzał nową politykę bagażową, usługa kosztowała od sześciu do ośmiu euro, zaś w styczniu 2019 - od sześciu do 10 euro. Ceny są takie same zarówno wtedy, kiedy kupujemy priorytetowy boarding online, jak i na lotnisku. 

Serwis Fly4Free przypomina, że to, ile zapłacimy, zależy m.in. od celu podróży oraz tego, jak szybko wykupi się usługę. 

Ryanair podnosi opłaty za usługiRyanair podnosi opłaty za usługi screen Ryanair.com

Na tym jednak podwyżki się nie kończą. Jak widać na powyższym zdjęciu, wzrosła też opłata za 10-kilogramowy bagaż podręczny rejestrowany. Obecnie kosztuje od 10 do 17,50 euro online oraz od 10 do 25 euro na lotnisku. W styczniu kosztowało to od 10 do 12 euro, a w listopadzie i w grudniu zeszłego roku - od ośmiu do 10 euro.

Warto podkreślić że irlandzki przewoźnik podniósł opłaty "po cichu", bez oficjalnej informacji.

Jeżeli lecicie tanimi liniami i chcecie spakować się tak, aby zająć w bagażu jak najmniej miejsca (i nie musieć dokupować kolejnej walizki), mamy dla was świetny patent. Z pomocą przy pakowaniu ubrań przyjdą wam skarpetki. Wszystkiego dowiecie się z naszego wideo.

Zobacz wideo
Więcej o: