To będzie jedna z najdłuższych tras lotniczych na świecie. Podróż może potrwać aż dwa dni

Linie lotnicze Qantas uruchomią nowe połączenie z Brisbane w Australii. Samolot poleci do Chicago w Stanach Zjednoczonych i będzie to jedna z najdłuższych tras lotniczych świata. Lot może potrwać aż dwa dni.
Zobacz wideo

Qantas potwierdził uruchomienie lotów z Brisbane do Chicago. Ta trasa będzie czwartą najdłuższą na świecie. Dzięki temu, że samolot przekroczy linię zmiany daty, pasażerowie na miejsce mogą dotrzeć po prawie dwóch dniach - w drogę powrotną z USA samolot wyrusza w środę o 21.50, a w piątek o 6.10 ląduje w Brisbane.

Czwarta najdłuższa trasa lotnicza świata - kiedy zostanie uruchomiona?

Połączenie zostanie uruchomione 20 kwietnia 2020 roku. Obejmuje odległość 14 362 kilometrów. Lot z Australii do Chicago będzie trwał około 16 godzin i 20 minut, a podróż z powrotem będzie godzinę dłuższa. 

Najdłuższe trasy lotnicze na świecie

Lot z Singapuru do Newark (liniami Singapore Airlines) dotychczas jest najdłuższym - droga obejmuje ponad 15 tysięcy kilometrów. Samolot pokonuje ją w około 18 godzin i 30 minut. W drodze powrotnej, czyli na trasie z USA do Singapuru, samolot może lecieć nawet 19 godzin.

Kolejną najdłuższą trasą lotniczą świata jest ta realizowana przez Qatar Airways z Dohy do Auckland, kiedy samolot pokonuje ponad 14,5 tysiąca kilometrów. Podróż zajmuje około 17 godzin i 40 minut. Trzecią najdłuższą trasą jest połączenie Qantas z Londynu do Perth. Trasa, która liczy także około 14,5 tysiąca kilometrów, jest pokonywana w 17 godzin i 20 minut. 

Qantas chce uruchomić kilka innych długich tras w ramach tzw. "Project Sunrise". Planuje m.in. wystartować z lotem z Sydney do Londynu. Czas podróży ma wynosić około 20 godzin i 20 minut. Jednak w tym momencie nie ma na rynku samolotu, który byłby w stanie lecieć tak długo. Niedługo jednak może się to zmienić. Qantas będzie wybierał między ofertą Airbusa (wariant modelu A350 w wersji ULR) i Boeinga (model 777X). Te samoloty po udoskonaleniach będą mogły taką trasę pokonać. 

Więcej o: