Na zboczu norweskiego klifu powstanie hotel z przezroczystym basenem? To atrakcja tylko dla odważnych

Hotel, który jest naturalnym przedłużeniem klifu? Na taki pomysł wpadli architekci z tureckiej pracowni Hayri Atak. Ich koncepcja zakłada budowę hotelu na zboczu Preikestolen.

Choć na razie to tylko pomysł, już jest o nim bardzo głośno. Świat obiegły zdjęcia nietypowego hotelu, który wtapia się w krajobraz słynnego norweskiego klifu Preikestolen. Projekt stworzyli architekci z tureckiej pracowni Hayri Atak.

Hotel przedłużeniem skały

Preikestolen na południu Norwegii to jedna z największych atrakcji tego kraju. Słynny klif uznawany jest za jeden z najlepszych punktów widokowych na świecie.

Zgodnie z projektem tureckich twórców miejsce to miałoby ulec pewnym zmianom. Hotel stałby się naturalnym przedłużeniem skały. Jednak tamtejszy taras widokowy byłby ogólnodostępny.

Na zboczu norweskiego klifu powstanie hotel z przezroczystym basenem?Na zboczu norweskiego klifu powstanie hotel z przezroczystym basenem? Hayri Atak

Hotelowy basen to atrakcja tylko dla odważnych. Ma być zawieszony około 600 metrów nad przepaścią. Dzięki przezroczystej podstawie przebywające w nim osoby mogłyby podziwiać znajdujące się kilkaset metrów pod nimi wody zatoki.

Jednak to nie pierwszy pomysł na przeszklony basen tylko dla odważnych. W poniższym wideo zobaczysz taką atrakcję, która już istnieje i przyciąga turystów:

Zobacz wideo

Wiral stanie się rzeczywistością?

Na razie koncepcja tureckich twórców jest jedynie architektoniczną ciekawostką. Nie pojawiły się jeszcze żadne konkretne plany jej realizacji. 

Popularność, którą w ciągu kilku dni zdobył projekt, może sprawić, że zamysł architektów stanie się rzeczywistością. Taki los spotkał w 2016 roku słynny domek wewnątrz klifu. Oryginalny pomysł architektów szybko stał się wiralem. Na fali popularności postanowiono go zrealizować.

Zobacz także:

Komentarze (21)
Na zboczu norweskiego klifu powstanie hotel z przezroczystym basenem? To atrakcja tylko dla odważnych
Zaloguj się
 • dj.80

  Oceniono 18 razy 18

  Dla Norwegow Preikestolen to niemalże miejsce święte (choć z wiarą to u nich słabo). Turcy mogą sobie rysować ile chcą, ale z inwestycji nic nie będzie. To nie Wolska, że ktoś buduje zamek w środku chronionego lasu i wszystko jest ok.

 • dzialka55

  Oceniono 18 razy 12

  Niszczenie naturalnego piękna-dobrze,że zdążyłam załapać się na oryginał; aż dziwne, że takie rzeczy dzieją się w Norwegii.

 • masofrev

  Oceniono 13 razy 11

  Taa, już widzę, jak Norwegowie pozwalają coś wybudować na Preikestolen...

 • dwie_szopy_jackson

  Oceniono 15 razy 9

  "Swiat obiegly zdjecia" Matko, jak wy tam w tej redakcji macie pusto w głowach.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 3 razy 3

  Niech se ten pan turecki (chyba ten sam od lotniska w B.P.) zrobi to raczej w Kapadocji!

 • ref-lex

  Oceniono 3 razy 3

  Kretynski pomysl. Niedlugo bedzie sie mozna wysikac nad przepascia z nogami do gory...

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 3 razy 3

  Projektant z dudy wzięty. Barierki zewnętrzne w wizualizacjach mają różne moduły rozmiarowe. Przez takie szpary to gość z fotelem leci do fiordu.

 • qlt82

  Oceniono 1 raz 1

  Abominacja. Jako koncept spoko, ale jesli ktos chcialby to zrealizowac to musialby byc chory na glowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX