Na zboczu norweskiego klifu powstanie hotel z przezroczystym basenem? To atrakcja tylko dla odważnych

Hotel, który jest naturalnym przedłużeniem klifu? Na taki pomysł wpadli architekci z tureckiej pracowni Hayri Atak. Ich koncepcja zakłada budowę hotelu na zboczu Preikestolen.

Choć na razie to tylko pomysł, już jest o nim bardzo głośno. Świat obiegły zdjęcia nietypowego hotelu, który wtapia się w krajobraz słynnego norweskiego klifu Preikestolen. Projekt stworzyli architekci z tureckiej pracowni Hayri Atak.

Hotel przedłużeniem skały

Preikestolen na południu Norwegii to jedna z największych atrakcji tego kraju. Słynny klif uznawany jest za jeden z najlepszych punktów widokowych na świecie.

 

Zgodnie z projektem tureckich twórców miejsce to miałoby ulec pewnym zmianom. Hotel stałby się naturalnym przedłużeniem skały. Jednak tamtejszy taras widokowy byłby ogólnodostępny.

Na zboczu norweskiego klifu powstanie hotel z przezroczystym basenem?Na zboczu norweskiego klifu powstanie hotel z przezroczystym basenem? Hayri Atak

Hotelowy basen to atrakcja tylko dla odważnych. Ma być zawieszony około 600 metrów nad przepaścią. Dzięki przezroczystej podstawie przebywające w nim osoby mogłyby podziwiać znajdujące się kilkaset metrów pod nimi wody zatoki.

Jednak to nie pierwszy pomysł na przeszklony basen tylko dla odważnych. W poniższym wideo zobaczysz taką atrakcję, która już istnieje i przyciąga turystów:

Zobacz wideo

Wiral stanie się rzeczywistością?

Na razie koncepcja tureckich twórców jest jedynie architektoniczną ciekawostką. Nie pojawiły się jeszcze żadne konkretne plany jej realizacji. 

Popularność, którą w ciągu kilku dni zdobył projekt, może sprawić, że zamysł architektów stanie się rzeczywistością. Taki los spotkał w 2016 roku słynny domek wewnątrz klifu. Oryginalny pomysł architektów szybko stał się wiralem. Na fali popularności postanowiono go zrealizować.

Zobacz także:

Więcej o: