Wygląda jak Malediwy, ale to zdjęcie z Polski. Blogerzy zrobili je w Jaworznie

W Polsce znajduje się wiele pięknych miejsc, o których istnieniu ludzie czasem nie mają pojęcia. Ostatnio twórcy bloga Inne Życie opublikowali zdjęcie Gródka w Jaworznie. Internauci byli zaskoczeni, że nie zostało zrobione za granicą.
Tak mogę zaczynać dzień codziennie. W takim miejscu, z takimi ludźmi. I aby rozwiać wszystkie wątpliwości - to Polska, Śląsk dokładnie

- czytamy pod zdjęciem, które pojawiło się na Facebooku.

Inne Życie to blog podróżniczy, który prowadzą Antonina i Radek. Dzielą się tam z innymi m.in. zdjęciami ciekawych miejsc w Polsce. Niektóre z nich są naprawdę zachwycające. Ostatnio na Facebooku blogerzy pokazali zdjęcie parku w Jaworznie. Internautom trudno było uwierzyć, że to Polska. Zdjęcie przypomina Malediwy. Są na nim wyspy na wodzie, która przybrała turkusową barwę. Jedna z nich przypomina kształtem serce.

Wow! A wygląda tak tropikalnie.
Przepięknie, aż trudno uwierzyć, że to nasza Polska.
Piękna nasza Polska cała.

Pojawił się też komentarz osoby, która potwierdziła jego urok:

Zgadza się! Gródek jest malowniczym miejscem!

Park Gródek, bo o nim mowa, to jedno z najpopularniejszych miejsc w Jaworznie. Jest efektem działalności człowieka. Jeszcze 20 lat temu wydobywano tam dolomit. W 1997 roku Zakłady Dolomitowe “Szczakowa” zwlekały z zapłatą za zużycie energii elektrycznej Górnośląskiemu Zakładowi Energetycznemu, więc odcięto im prąd. Pompy przestały pracować, w wyniku czego kamieniołom został zalany w ciągu kilkudziesięciu godzin. Dwie koparki i cały sprzęt, który był wykorzystywany w wyrobisku, zostały pod wodą. Powstało też drugie, mniejsze zalewisko, które dziś jest dostępne dla ludzi.

Ale nie jest on jedynym miejscem w Polsce, które wygląda jak tropiki. Podobnie jest w przypadku jednego z jezior na Podlasiu. Więcej dowiecie się o nim z naszego wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: