TPN podał, kiedy zamknie szlak na Giewont. Remont został przesunięty

Na oficjalnej stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawił się komunikat o zamknięciu kopuły Giewontu. TPN poinformował, że jej remont został przesunięty.

Kilka dni temu informowaliśmy, że w Tatrach trwają remonty szlaków. W planach jest również odświeżenie popularnego szlaku na Giewont. Prace remontowe mają poprawić jakość szlaków, które często oszpecają również sami turyści, jak było chociażby właśnie w przypadku Giewontu. Tam grupy wycieczkowiczów zostawiły napisy na skałach w drodze na szczyt.

Zobacz wideo

Początkowo w mediach pojawiła się informacja, że szlak na Giewont zostanie zamknięty prawdopodobnie w wakacje. Na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawił się jednak komunikat, który informuje, że remont został przesunięty na wrzesień.

Remont kopuły Giewontu został przesunięty na wrzesień. W okresie wakacyjnym nie przewidujemy PLANOWYCH zamknięć szlaków, aczkolwiek warto pamiętać, że góry bywają nieprzewidywalne, więc nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że coś się nie wydarzy

- czytamy. 

TPN dodaje, że prace prowadzone są w warunkach wysokogórskich i są uzależnione od pogody, więc nie wszystkie prace mogą odbywać się poza sezonem. Pracownicy parku przestrzegają, że na wielu szlakach można spodziewać się w związku z tym utrudnień. 

Staramy się ich nie zamykać. Trzeba się jednak liczyć z takimi sytuacjami jak w ostatnich dniach na remontowanym odcinku w Dolinie Chochołowskiej, gdzie z uwagi na spadające kamienie byliśmy zmuszeni go chwilowo zamknąć

- pisze TPN.

Aby uniknąć przykrych niespodzianek, przedstawiciele parku zachęcają do sprawdzania komunikatów turystycznych, które na bieżąco pojawiają się na stronie. Tam znajdują się wszystkie informacje potrzebne przed wyjściem w góry, m.in. o warunkach, utrudnieniach i zamknięciach tras.

Więcej o: