Mężczyzna dostał instrukcję korzystania z łazienki w Airbnb. Rozbawiła ludzi

Pewien mężczyzna wynajął nocleg przez serwis Airbnb. Na miejscu okazało się, że musi przestrzegać konkretnych zasad. Spisem nietypowych reguł, które dotyczyły korzystania z toalety, podzielił się na Twitterze. Post rozbawił użytkowników, którzy umieścili pod nim sporo komentarzy.

Ian Hickton, mężczyzna, który wynajął pewien lokal przez Airbnb, postanowił podzielić się na Twitterze zasadami korzystania z toalety, które ustalił gospodarz. Lista zaczyna się od prośby, by goście starali się korzystać z umywalki tak, by nie pozostawić zanieczyszczeń i smug na lustrze. Później można przeczytać szczegółową instrukcję dotyczącą kąpieli i korzystania z toalety.

Przed skorzystaniem z kabiny prysznicowej umieść w niej matę podłogową. Po kąpieli odłóż ją na kaloryfer, by wyschła.
Po kąpieli skorzystaj ze ściągaczki do kabiny. Usuń krople wody z szyb, płytek oraz okien. 
Po użyciu ściągaczki do kabiny przetrzyj ręcznikiem wnętrze prysznica, do sucha.

Gospodarz Airbnb uwzględnił również reguły dotyczące korzystania z toalety. Podkreślił, że używanie szczotki do WC jest bezwzględnie konieczne.  

Obowiązkowo skorzystaj ze szczotki do toalety.

Post Iana rozbawił użytkowników Twittera. Znalazło się pod nim wiele komentarzy. W jednym z nich ktoś napisał: "Nie zostawiaj żadnych śladów" i dodał: "To takie złowieszcze". Pozostali śmieją się m.in. z zasady, która dotyczy kolorów śladu na toalecie i obowiązku skorzystania ze szczotki do toalety.

Kto wyznacza zasady na Airbnb?

Zasady, które dotyczą wynajmu lokali przez Airbnb, są ustalane przez gospodarza. To on tworzy regulamin danego miejsca. Formułując go, najczęściej zwraca się uwagę na to, czy w danym lokalu można palić, urządzać imprezy, przebywać ze zwierzętami lub z dziećmi, i o której można się zameldować oraz wymeldować. Takie informacje powinny znaleźć się w ofercie na stronie internetowej. 

Reguły wyznaczone przez właścicieli mieszkań mają zagwarantować porządek. Dzięki temu mieszkanie łatwiej jest utrzymać, choć wielu osobom korzystającym z takich obiektów ścisłe zasady mogą wydać się niekomfortowe.

Brak wygody podczas wyjazdów nie zawsze da się obejść. Jest jednak rozwiązanie, które pomoże wam uniknąć niewygody w podróży np. samolotem. Więcej dowiesz się o nim z naszego wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: