Atrakcja tylko dla odważnych. Na Słowacji otworzyli most wiszący nad przepaścią

Kilka dni temu na Słowacji został otwarty nowy most dla turystów. Ale uwaga - spacer po nim gwarantuje spory skok adrenaliny. Atrakcja została bowiem zawieszona nad około 30-metrową przepaścią. Most jest tak wąski, że w danym momencie ruch po nim może odbywać się tylko w jedną stronę.

Most powstał w miejscowości Skalka, która leży niedaleko Bańskiej Bystrzycy, około 150 kilometrów od granicy polsko-słowackiej. Znajduje się tam szlak via ferrata (wspinaczkowa trasa turystyczna, po polsku bywa nazywana żelazną percią), którego częścią jest nowo otwarty most. 

Jak podają słowackie media, atrakcja została zawieszona na wysokości około 30 metrów nad ziemią i ma długość 78,5 metra. Na YouTube'e można obejrzeć film, na którym widać, jak wygląda spacer po moście. Śmiałkowie przechodzą ponad koronami drzew, ostrożnie stąpając po szczebelkach konstrukcji. Do mostu przypięci są linami. 

 

Ruch po moście może odbywać się w jednocześnie tylko w jedną stronę, ponieważ jest zbyt wąski, aby mogły minąć się dwie osoby. Musimy przyznać, że już samo oglądanie filmu przyprawia o dreszcze. Z pewnością jednak nie brakuje chętnych, którzy skorzystają z atrakcji. Będziecie jednymi z nich?

Więcej o: