Olbrzymi statek groźnie sunął na nabrzeże w Wenecji. Nagranie szybko rozeszło się po sieci

W serwisie YouTube pojawił się film, na którym widać, jak ogromny statek wycieczkowy wpływa do przystani Riva San Biagio w Wenecji. Wycieczkowiec niemalże uderzył w nabrzeże. Powodem trudności z manewrowaniem była zła pogoda.

Niedawno w serwisie YouTube pojawił się kilkuminutowy film nagrany podczas wpływania jednego ze statków wycieczkowych do przystani Riva San Biagio. Widać na nim, że olbrzymi wycieczkowiec Costa Deliziosa niemalże otarł się o nabrzeże i w ostatniej chwili uniknął kolizji. Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy osób, które wyrażały nadzieję, że Wenecja wkrótce zakaże wycieczkowcom wpływania do laguny.

 

Rzecznik Costa Deliziosa tłumaczył, że trudności z manewrowaniem wynikały ze złych warunków pogodowych. Padał wówczas deszcz i wiał silny wiatr. Rzecznik dodał jednak, że kapitan, mimo ekstremalnych warunków, cały czas panował nad statkiem.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło zaledwie miesiąc po tym, jak inny ogromny wycieczkowiec uderzył w niewielki statek turystyczny zacumowany na kanale w Wenecji. W wyniku tego zdarzenia rannych zostało pięć osób.

O tym, że wielkie statki wycieczkowe nie powinny wpływać do weneckiej laguny, mówi się od dawna. Nie podoba się to zarówno mieszkańcom, jak i władzom miasta, które chcą tego zakazać, ponieważ olbrzymie wycieczkowce stanowią zagrożenie dla ludzi oraz innych jednostek pływających. Wciąż jednak nie rozwiązano problemu, a statki nadal zawijają do Wenecji.

Ograniczenie ich obecności miałoby być jednym ze sposobów walki z przepełnieniem turystami, z którym włoskie miasto zmaga się od lat. Z overturismem zmaga się zresztą nie tylko Wenecja:

Komentarze (34)
Olbrzymi statek groźnie sunął na nabrzeże w Wenecji. Nagranie szybko rozeszło się po sieci
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 11 razy 9

  Kapitan holownika zapewne narobil w majty :)
  Statek poruszal sie dosyc szybko. Holowinik mogl miec trudnosci z opanowaniem go.
  Natomiast najwieksze statki klasy Panamax wplywaja do sluz na Kanale Panamskim majac tylko 60 cm odleglosci od nabrzeza z kazdej strony. To jest zegarmistrzowska robota.

 • wooki74

  Oceniono 9 razy 7

  Moze nie należy nazywać statków nazwą zaczynającą się od słowa "Costa..." :)

 • supermarjan

  Oceniono 4 razy 4

  btw widac wyraźnie dzialanie filtra DPF w holowniku.....

 • hopsiupbec

  Oceniono 2 razy 2

  Prawie jak Speed 2 :)

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 0

  Zieeeeew......

 • gj61

  Oceniono 2 razy 0

  Cierpliwie doczekałem do końca... No i gdzie ten DRAMAT????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX