Dongchuan - ogniście czerwony rejon Chin. Niektórym trudno uwierzyć, że to dzieło samej natury

Spektakularna mieszanka barw w Dongchuan robi ogromne wrażenie. Wiele osób, gdy patrzy na zdjęcia z tego obszaru, nie wierzy, że miejsce to istnieje naprawdę. Jednak to nie filtry, a sama natura jest autorem niezwykłych krajobrazów w Chinach.

Chiny to ogromny obszar, który kryje wiele tajemniczych i nieznanych miejsc. To na przykład opuszczone miasto, którego historię możecie poznać na poniższym filmie. 

Inną atrakcją, która od jakiegoś czasu intryguje turystów i fotografów, jest słynący z czerwonej ziemi rejon Dongchuan.

Skąd ta czerwień?

Dongchuan to najbardziej nietypowy obszar górzystej prowincji Juan w południowo-zachodnich Chinach. Krainę wyróżnia przede wszystkim oryginalna barwa ziemi.

Jedno z pierwszych pytań, które pojawia się na widok zdjęć z Dongchuan, brzmi: skąd ta czerwień? Odpowiada za to utlenianie żelaza i innych minerałów, w które bogata jest tamtejsza gleba. Procesowi sprzyja klimat, który w tym rejonie Chin jest ciepły i wilgotny.

Czerwień i kolorowe uprawy w Dongchuan

Malowniczy obszar prawie w całości zajmują grunty uprawne. Czerwień ziemi miesza się więc tu z zielenią i żółcią pól. Niesamowite połączenie barw nasuwa skojarzenia z kolorowymi mozaikami.

Osobom, które marzą o zobaczeniu Dongchuan na żywo, radzi się, aby dopasowały swoje wymagania do pory roku. To dlatego, że miejsce w każdym miesiącu prezentuje się nieco inaczej. Najbardziej intensywną czerwień zaobserwujemy tu w maju i czerwcu, kiedy rośliny uprawne nie są jeszcze w pełni rozwinięte.

Aby dotrzeć do Dongchuan, najpierw powinniśmy dostać się do Kunming - stolicy prowincji Juan. Stamtąd z kolei należy kierować się na północny wschód. Malowniczy obszar znajduje w odległości około 250 kilometrów od wspomnianego miasta.

Zobacz także:

Komentarze (6)
Dongchuan - ogniście czerwony rejon Chin. Niektórym trudno uwierzyć, że to dzieło samej natury
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 5 razy 5

  Znam dobrze Chiny. W bardzo wielu miejscach gleba jest tam intensywnie czerwona (podobnie jak i w innych czesciach swiata, np. Afryce, Australii).
  To, co robi roznice, to kontrast z intensywna zielenia, gdyz nie brak tam wody, a dodatkowo w wielu miejscach jest stosowane nawadnianie (jak na tych tarasowatych polach). W innych czesciach swiata sa to tereny (pol)pustynne.

 • mmagi

  Oceniono 1 raz 1

  Bajka

 • laborantkolaborant

  Oceniono 11 razy -5

  Dzisiaj rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu- tak wam się skojarzyło?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX