Przez miasto w Meksyku przeszła potężna burza gradowa. Sceny jak z apokalipsy

W wyniku potężnej burzy meksykańskie miasto Guadalajara zostało zasypane gradem. W niektórych miejscach pojawiła się pokrywa lodu o grubości półtora metra. Zamarznięte kule uszkodziły samochody oraz budynki.
Zobacz wideo

Miasto Guadalajara (Meksyk) zostało nawiedzone przez potężne gradobicie. Rejon przez ostatnich kilka tygodni cieszył się upalnym latem, jednak w weekend nastąpiło poważne załamanie pogody. Mieszkańców w niedzielę nad ranem zastał mocno zaskakujący widok.

Z soboty na niedzielę, około godz. 01:00 w nocy czasu lokalnego, w rejon uderzyła burza gradowa. Ulice dosłownie zamieniły się w rzeki lodu. W niektórych miejscach pojawiły się zaspy gradu o grubości nawet półtora metra. Burza sparaliżowała miasto, a mieszkańcy musieli odkopywać swoje samochody. Grad uszkodził wiele pojazdów, w tym autobusy i ciężarówki oraz około 200 budynków.

 

Enrique Alfaro Ramirez, gubernator stanu Jalisco, którego stolicą jest Guadalajara, przyznał, że nigdy wcześniej nie doświadczył takich scen, jak właśnie w niedzielę rano.

Ponad metr gradu. A my się wciąż zastanawiamy, czy rzeczywiście dochodzi do zmian klimatycznych

- napisał na Twitterze.

Gubernator zaznaczył również, że nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych załamania pogody. W usuwanie poważnych skutków gradobicia zaangażowało się nawet meksykańskie wojsko.

Komentarze (23)
Przez miasto w Meksyku przeszła potężna burza gradowa. Sceny jak z apokalipsy
Zaloguj się
 • jo1952

  Oceniono 22 razy 14

  Podesłać zdjęcie prezydentowi USA.On nie wierzy w globalne ocieplenie.

 • sztucznypolak

  Oceniono 20 razy 8

  Zaraz rozne matoly napisza, ze gdzie to globalne ocieplenie, skoro grad pada.

 • straszny_lewag

  Oceniono 4 razy 4

  Najbardziej rozsmiesza logika polskich wyznawcow alternatywnej rzeczywistosci. Klimatolog z 30-letnim stazem tlumaczy Henkowi po ogolniaku (w najlepszym razie) dlaczego obecne zmiany klimatyczne sa spowodowane dzialalnoscia czlowieka. Heniek nicholery nie wierzy, bo on i tak wie lepiej. A poza tym pierdyliard lat temu tez byly globalne zmiany klimatyczne, epoki lodowcowe i tak dali, i to bez wplywu ludzkosci. Pytasz zatem: Heniu, ale skad Ty to wiesz? No jak skad? Przeciez naukowcy o tym jasno mowia. Kurtyna.

 • ukos

  Oceniono 8 razy 4

  To sysko ma barzo prozte, PiSozkie, narodowe, wolzkie, katolidzkie wytómacenie. Po proztu te syzkie zabózenia klimatycne to jez gópi, lewadzki wymyz. No pacta, co tes te pazkódne lewaki wymyślajom zeby lódzizkom dokócydź.

 • zueoko

  Oceniono 10 razy 4

  Niepokojąca anomalia pogodowa w tym rejonie.

 • typowynazista

  Oceniono 15 razy -1

  "Ponad metr gradu. A my się wciąż zastanawiamy, czy rzeczywiście dochodzi do zmian klimatycznych" - argument równie ch...owy, co "u mnie -15, to gdzie to globalne ocieplenie?"

 • tkslazek

  Oceniono 4 razy -2

  Teraz mi to globalne ocieplenie zmroziło żyły.
  O meksykanach lepiej ie wspominać... że ekologistów nie wspomnę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX