Surowe kary dla turystów w Wenecji. Siedem osób zostało wyrzuconych z miasta

W Wenecji nowe zakazy i ograniczenia dla turystów już zbierają żniwo. Za ich złamanie posypały się ostatnio wysokie grzywny. Siedmioro przyjezdnych zostało nawet wydalonych z miasta.

Wenecja od jakiegoś czasu walczy z niestosownym zachowaniem turystów. Lokalnym władzom zależy, aby przyjezdni zachowywali się w godny sposób, który pasuje do historycznego miasta i z szacunkiem traktowali miejskie zabytki. W związku z tym urząd miasta wprowadził nowe przepisy i ograniczenia.

Zakazane jest np. chodzenie z nagim torsem bądź w kostiumie kąpielowym w miejscach publicznych. Nie wolno również urządzać pikników w historycznym centrum miasta, na przykład na placu Świętego Marka i na stopniach słynnego mostu Rialto. O kąpieli w fontannach, a także siedzeniu czy leżeniu na pomnikach i innych zabytkach turyści również mogą zapomnieć.

Nowe zakazy i ograniczenia powoli zbierają żniwo. Z informacji lokalnej straży miejskiej wynika, że już siedem osób otrzymało nakaz opuszczenia Wenecji. Nie wiadomo, za jakie konkretnie przewinienia. Na pewno z miasta zostały wydalone dwie kobiety, które podawały się za pracownice instytucji publicznej i prowadziły uliczną zbiórkę pieniędzy na pomoc dla ubogich dzieci.

23-letnia turystka z Kanady została ukarana grzywną w wysokości 250 euro (ok. 1058 zł) za to, że podczas pobytu w Wenecji opalała się w bikini. Kobieta zażywała kąpieli słonecznych w parku Giardini Papadopoli.

Dwóch innych turystów dostało grzywnę za jazdę na rowerach bez koszulek w centrum Wenecji. Obaj musieli zapłacić 250 euro (ok. 1058 zł). Ale to nie koniec. Dodatkowo spotkała ich również kara w wysokości 100 euro (ok. 423 zł) za sam wjazd na rowerach do centrum miasta.

Komentarze (35)
Surowe kary dla turystów w Wenecji. Siedem osób zostało wyrzuconych z miasta
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 46 razy 38

  Najbardziej podobają mi się zakazy chodzenia z wywalonym bębnem i jazdy w historycznej części miasta na rowerze. Zwłaszcza to drugie przydało by się w Polsce, bo wielu rowerzystom zwyczajnie już odwala.

 • next-mcgyver2

  Oceniono 33 razy 33

  Bardzo dobrze. Buractwo trzeba tępić. Szkoda, że w Sopocie nie jest to przestrzegane. Ile razy na Monciaku widzę facetów z odkrytymi klatami i kobiety, które dopiero co wyszły z plaży, ale nie zdążyły się ubrać.

 • dzaga41

  Oceniono 32 razy 32

  Czekam kiedy Kraków zacznie karać przede wszystkim brytyjskich turystów świecących gołymi d...mi na krakowskim rynku.

 • wujek_chester

  Oceniono 17 razy 17

  U nas tez przydałyby się kary za świecenie gołym torsem w centrach miast. Zwłaszcza, że te torsy wygladają tak sobie....

 • jottsp

  Oceniono 13 razy 11

  chyba w calej Wenecji jest zakaz jazdy na rowerach, rolkach i hulajnogach

 • anakastyczny

  Oceniono 25 razy 11

  A podobno to Polska zaściankowa, bo siksy(i pepiki) dostały mandat za kąpiel nago.

 • kamil847

  Oceniono 16 razy 10

  Byłem w Wenecji 18-19,06,2019 piękne miasto ale mieszkać by tam nie chciał podobnie jak i we Florencji.Tłumy turystów ,gwar ,zgiełk drożyzna a prawo tam działa.Nie to co w Polsce zwrócenie uwagi turyście kończy się sprawa w Sądzie .Nikt nie respektuje w Polsce prawa i przepisów,picie w miejscach publicznych,śmiecenie,palenie gdzie sie chce .Jednym słowem wolna amerykanka.

 • lukki69

  Oceniono 8 razy 4

  A w 2025 roku UE zakaże pedałów rowerowych.

 • 12zibi12

  Oceniono 9 razy 3

  Jesteś gościem zachowuj się jak chce gospodarz. Zaprosiłem kolegę na kawę a on mi szczątki do kibla na stojąco. Więcej tego nie zrobi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX