Dziennikarz z Indii zachwyca się polskimi miastami. Wybrał cztery najpiękniejsze

Indyjski magazyn Mid Day opublikował artykuł poświęcony Polsce. Jego autor wytypował cztery miasta, które, jego zdaniem, najbardziej zasługują na uwagę. Są to Lublin, Kraków, Warszawa i Wrocław.
Zobacz wideo

Bogata kultura, pyszna i wyjątkowa kuchnia, doskonałe piwo i zachwycająca architektura. Tak w skrócie dziennikarz indyjskiego magazynu Mid Day opisał nasz kraj. Wybrał też cztery miasta, które zrobiły na nim największe wrażenie. W gronie najbardziej wartych uwagi znalazły się: Lublin, Kraków, Warszawa i Wrocław. Co autorowi tekstu spodobało się najbardziej w każdym z nich?

Lublin - historia, dziedzictwo i piłka nożna

Zdaniem dziennikarza w Lublinie wyjątkowo pielęgnuje się historię i dziedzictwo narodowe. Autor tekstu zachęca, aby przespacerować się po starówce (i zjeść tam pierogi oraz napić się piwa), odwiedzić zamek królewski, wziąć udział we mszy w archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, a także wybrać się na mecz piłkarski. 

Indyjski magazyn określa Lublin mianem "centrum przemysłowego południowo-wschodniej Polski".

Zamek w LublinieZamek w Lublinie Shutterstock

Kraków - jeden z najważniejszych ośrodków kultury 

W dawnej stolicy Polski autor artykułu poleca przede wszystkim spacer po Rynku Głównym, odwiedzenie Bazyliki Mariackiej i zobaczenie Sukiennic. Jego uwadze nie umknęły też podziemia krakowskiego Rynku, a także Brama Floriańska i ulica Floriańska, którą dziennikarz uznał za jedną z najsłynniejszych w mieście. W tekście czytamy również, że Kraków jest "jednym z najważniejszych ośrodków kultury i edukacji w Polsce".

Sukiennice w KrakowieSukiennice w Krakowie Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Wyborcza.pl

Warszawa - zawsze coś nowego do odkrycia

Warszawa urzekła dziennikarza zabytkami architektury, kolorowymi kamienicami na starówce i tym, jak w mieście przedstawiane są jego dawne dzieje. Autor tekstu o Polsce zachęca, aby przespacerować się po starym mieście, które pełne jest kawiarni i restauracji, a także zajrzeć do Muzeum Narodowego. Magazyn Mid Day podsumowuje, że w Warszawie zawsze jest coś nowego do odkrycia.

Uwadze dziennikarza nie umknął też klimat. Jego zdaniem charakteryzuje się on "ciepłymi latami, rześkimi i słonecznymi jesieniami oraz mroźnymi zimami".

Plac Zamkowy w WarszawiePlac Zamkowy w Warszawie Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Wrocław - najpiękniejsze miasto w Polsce

Wygląda na to, że to Wrocław zrobił na autorze największe wrażenie, bo określił je mianem "najpiękniejszego miasta w Polsce". Spodobało mu się jego położenie nad Odrą i to, że jest poprzecinane licznymi kanałami. Dziennikarz docenił też wrocławskie tereny zielone: liczne parki, ogród botaniczny z ogrodem kwiatowym oraz ogród zoologiczny. 

Autor magazynu Mid Day uznał Wrocław za "miasto muzyki, kultury, historii i piękna".

Więcej o: