Chorwacja za 25 zł miesięcznie? Teraz możemy kupować bilety lotnicze na raty

Comiesięczne opłaty zamiast jednorazowego wydatku? Właśnie wystartowała polska wersja platformy, która umożliwia zakup biletów lotniczych na raty.
Zobacz wideo

Od początku czerwca tego roku mamy możliwość rozłożenia opłaty za bilet lotniczy na raty. Daje ją polska wersja platformy Flymble. Usługę stworzyli w 2016 roku dwaj studenci Uniwersytetu Technologicznego w Delft, Vincent Hus i Henry Wynaendts, których zainspirowały własne doświadczenia.

Gdy zaoszczędzili pieniądze na bilety lotnicze do Azji, okazało się, że ich koszt zwiększył się aż o jedną trzecią w stosunku do ceny początkowej. Wówczas wpadli na pomysł, by uruchomić platformę, na której można kupić bilety lotnicze bez konieczności czekania na moment, aż uda się uzbierać odpowiednią kwotę.

Chorwacja za 25 złotych miesięcznie? To możliwe

Jak dowiadujemy się ze strony Flymble, możliwość rozłożenia kosztów na raty przysługuje osobom powyżej 18. roku życia, które chcą dokonać zakupu biletów w cenie od 300 do 20 000 złotych. Dzięki temu rozwiązaniu za bilet z Krakowa na Wyspy Kanaryjskie w szczycie sezonu wakacyjnego będziemy płacili 40 złotych miesięcznie, a za lot z Warszawy do Splitu w tym samym okresie tylko 25 złotych. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą zbytnio nadwyrężać swoich portfeli.

Na czym to polega?

Platforma Flymble działa w oparciu o silnik wyszukiwarki Kiwi.com. Dzięki temu użytkownik ma dostęp do lotów oferowanych przez najpopularniejszych przewoźników. Bilety oraz potwierdzenie zakupu otrzymujemy w ciągu dwóch godzin od dokonania rezerwacji. Warto wspomnieć, że wszystkie transakcje na platformie są obsługiwane przez PayU. 

Wysokość miesięcznych rat będzie dostosowana do indywidualnych możliwości finansowych klienta. W trakcie rezerwacji są więc prezentowane opcje z realnymi dla naszej kieszeni kosztami miesięcznymi. Spłatę możemy rozłożyć na różną liczbę rat (od 3 do 36). 

W zależności od wybranej opcji spłat na stronie wyświetlona zostanie miesięczna wysokość raty. Po przejściu do transakcji zostanie sprawdzona zdolność kredytowa użytkownika, a po pomyślnej weryfikacji nastąpi zakup biletów, które trafią na skrzynkę mailową kupującego

- dowiadujemy się z informacji prasowej Flymble. 

Więcej o: