Rozdano nagrody World Travel Awards. Poznaliśmy najlepszy kierunek w Europie i najlepszą atrakcję

Nagrody World Travel Awards zostały rozdane po raz 26. Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu okazała się Portugalia, która triumfowała w ponad 20 kategoriach. Poznaliśmy również miejsce, które wkrótce może stać się nowym turystycznym hitem.

Jeżeli jeszcze nie wiecie, dokąd pojechać na wakacje, zastanówcie się nad Portugalią. Kraj z Półwyspu Iberyjskiego został bowiem uznany w konkursie World Travel Awards za najlepszy kierunek turystyczny w 2019 roku. Portugalia w drodze po tytuł pokonała nie byle jakich przeciwników. Okazała się bowiem bardziej atrakcyjna między innymi od Włoch, Hiszpanii, Grecji, Francji czy Turcji.

Na tym jednak nie koniec triumfów kraju znad Oceanu Atlantyckiego. Portugalia ma wiele argumentów, które powinny przekonać was do spędzenia tam urlopu. Szczególnie jeżeli preferujcie leniwy wypoczynek na wybrzeżu. Algarve, region w południowej części kraju, wygrał bowiem w kategorii dotyczącej najlepszych plaż w Europie. Portugalskie plaże w tyle zostawiły m.in. Cannes we Francji, Korfu i Peloponez w Grecji czy Majorkę w Hiszpanii.

Jeżeli wolicie wypoczywać poza kontynentem, Portugalia również was nie zawiedzie. W kategorii najlepsza europejska wyspa zwycięzcą została portugalska Madera - to tam urodził się słynny piłkarz Cristiano Ronaldo. Madera jest świetnym kierunkiem nie tylko latem, lecz także podczas innych pór roku. Panuje tam bowiem przyjemna temperatura, która zwykle nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo

Według World Travel Awards do Portugalii najlepiej jechać również na city break. W tej kategorii zwyciężyła Lizbona. W stolicy kraju koniecznie wybierzcie się zobaczyć słynną Torre de Belem, klasztor Hieronimitów, który znajduje się nieopodal, przespacerujcie po najstarszej dzielnicy miasta, Alfamie, oraz przejedźcie słynnym żółtym tramwajem nr 28, który przeciska się wąskimi uliczkami. I nie zapomnijcie o skosztowaniu portugalskiego deseru pasteis de nata, znanego również pod nazwą pasteis de Belem.

Słynny żółty tramwaj w LizbonieSłynny żółty tramwaj w Lizbonie Shutterstock

Najlepsze miasto i atrakcja, którą trzeba zobaczyć

Miano najlepszego europejskiego miasta na wyjazd zdobył natomiast Petersburg w Rosji. Tam przede wszystkim musicie zobaczyć wspaniały Pałac Zimowy. To jedna z najważniejszych atrakcji nie tylko miasta, lecz także całego kraju. Budynek wzniesiony został w stylu barokowym nad brzegiem Newy. Jest jednym z największych kompleksów pałacowych na świecie. Liczy 1057 pomieszczeń, ma 117 klatek schodowych, 1886 drzwi i 1945 okien.

Pałac Zimowy w PetersburguPałac Zimowy w Petersburgu Alex Florstein Fedorov/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

W konkursie wybrano też najlepszą atrakcję turystyczną w Europie oraz kierunek, który najbardziej zyskuje na popularności. W pierwszej z wymienionych kategorii triumfowało EPIC The Irish Emigration Museum w Dublinie, w drugiej zaś Batumi - miasto w Gruzji na wybrzeżu Morza Czarnego, które jest również znanym ośrodkiem wypoczynkowym.

Zwycięzców we wszystkich kategoriach znajdziecie tutaj.

Więcej o: