Chiny mogą się pochwalić rajem dla moli książkowych. Futurystyczna księgarnia stała się hitem wśród turystów

W Chinach furorę robi futurystyczna księgarnia. Składa się z dwóch pięter i wyposażona jest w oryginalne schody oraz lustrzany sufit, który daje wyjątkowy efekt wizualny. Jest na tyle popularna, że urosła do rangi atrakcji turystycznej.
Zobacz wideo

Chiny mogą pochwalić się wyjątkową atrakcją turystyczną. Jest to unikatowa księgarnia Chongqing Zhongshuge, którą zaprojektowała firma X+Living. Sklep mieści się na trzecim i czwartym piętrze Zodi Plaza Yangjiaping w chińskim mieście Chongqing i zajmuje powierzchnię 1300 metrów kwadratowych.

Już na wejściu księgarnia wita odwiedzających szklaną fasadą, przez którą wchodzi się do środka. Dalej znajduje się lobby w kolorze ciemnego brązu, a w nim ogromna liczba półek z książkami. Do tego schody, które wyglądem przypominają te ze słynnego obrazu M.C. Eschera "Relativity".

Księgarnia wyposażona jest również w specjalne miejsce do czytania, tzw. "cichą strefę". Dodatkowo jest też kolorowa czytelnia, wystrojem specjalnie przystosowana dla dzieci. Lustrzany sufit sprawia, że pomieszczenie wizualnie staje się jeszcze większe. Na górze w księgarni znajduje się strefa rekreacyjna, w której można napić się kawy czy herbaty.

Oryginalny wygląd księgarni został doceniony na arenie międzynarodowej. Jej zdjęcie zostało wyróżnione w konkursie fotograficznym 2019 National Geographic Travel Photo Contest.

Więcej o: