Pasażerka samolotu pomyliła wyjście ewakuacyjne z toaletą. Ewakuowano wszystkich podróżujących

Pasażerka, tuż przed odlotem samolotu z lotniska w Manchesterze, pomyliła drzwi i zamiast tych do toalety, otworzyła wyjście ewakuacyjne. Przez jej pomyłkę wszyscy podróżujący musieli opuścić pokład, a lot opóźniony został o prawie osiem godzin.
Zobacz wideo

To miał być zwykły lot samolotem. Jednak pasażerów jeszcze przed startem spotkał dość niecodzienny incydent. Podróżująca kobieta dosłownie chwilę przed odlotem przypadkowo otworzyła drzwi ewakuacyjne. Okazuje się, że była przekonana, że jest to wejście do toalety, która tak naprawdę znajdowała się tuż obok.

Sytuacja zdarzyła się na lotnisku w Manchesterze przed odlotem samolotu narodowych linii lotniczych Pakistanu - Pakistan International Airlines (PIA), który leciał z Wielkiej Brytanii do Islamabadu. Otwarcie drzwi awaryjnych automatycznie uruchomiło gumową zjeżdżalnię, która służy do ewakuacji.

Wszyscy pasażerowie zmuszeni byli opuścić pokład samolotu. Z powodu dość kuriozalnej pomyłki kobiety lot został poważnie opóźniony - prawie o osiem godzin. Nikomu nic się nie stało, ale pasażerom zdecydowanie nie było do śmiechu.

Z informacji "The Independent" wynika, że wszyscy pasażerowie feralnego lotu w ramach rekompensaty otrzymali obiad. Jak podają brytyjskie media, z powodu przyjętych procedur konieczne było zmniejszenie liczby pasażerów na pokładzie o około 40 osób. Przedstawiciele linii lotniczych zapewniają, że miały one zapewniony transport oraz zakwaterowanie w pobliskim hotelu. Wyrazili też ubolewanie z powodu wszelkich niedogodności, których doświadczyli pasażerowie. Jak na razie nie podano jeszcze informacji, czy pasażerce grozi kara i w jakiej ewentualnej formie oraz wysokości.

Więcej o: