W Londynie powstanie pierwszy na świecie 360-stopniowy basen. Pokryje cały dach wieżowca

W 2020 roku w Londynie powstanie jedyna w swoim rodzaju atrakcja. Będzie to basen na dachu wieżowca, który ma gwarantować możliwość podziwiania panoramy miasta w 360 stopniach.
Zobacz wideo

Już niedługo Londyn będzie mógł pochwalić się wyjątkową atrakcją. W 2020 roku w stolicy Wielkiej Brytanii rozpocznie się budowa wieżowca, na dachu którego pojawi się basen o pojemności 600 tysięcy litrów. Pływając w nim, będzie można podziwiać panoramę miasta w 360 stopniach. Atrakcja ma nosić nazwę Infinity London.

Basen znajdować się będzie na wysokości 220 metrów nad ziemią i pokryje całą powierzchnię dachu. Zbudowany ma być z przezroczystego materiału, takie samo będzie również jego dno. W wieżowcu na niższych piętrach znajdować się będzie luksusowy hotel.

 

Autorem projektu jest międzynarodowa firma Compass Pools, która specjalizuje się w basenach zamkniętych i odkrytych. Zaprojektowała również wieżowiec, na dachu którego powstanie ta wyjątkowa pływalnia.

Podczas budowy stanęliśmy przed kilkoma podstawowymi wyzwaniami technicznymi. Największym z nich było to, jak skonstruować wejście do basenu

- tłumaczył Alex Kemsley, projektant basenów oraz dyrektor techniczny z Compass Pools.

Schody jak z filmu o Jamesie Bondzie

Projektanci nie chcieli zakłócać widoku, dlatego zrezygnowali ze schodów przymocowanych do zewnętrznej ściany wieżowca. Wejście na basen znajdować się więc będzie na jego dnie. Rozwiązanie to opiera się na drzwiach od łodzi podwodnej połączonych z projektem kręconych schodów, które będą się wysuwać z dna basenu wyłącznie wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Będzie to, jak twierdzi Alex Kemsley, wejście "trochę w stylu Jamesa Bonda". Jak na razie nie ma jeszcze podanych informacji, czy basen będzie dostępny tylko i wyłącznie dla gości hotelu, czy również dla wszystkich innych osób.

Co myślicie o basenie? Skorzystalibyście z niego, jeśli mielibyście taką możliwość?

Więcej o: