W Kanadzie pojawiły się szklane pociągi. Specjalna kopuła zapewnia niezapomniane przeżycia

W Kanadzie pojawiły się panoramiczne pociągi ze szklanymi dachami. Jeżdżą po jednych z najpiękniejszych rejonów Gór Skalistych. Dzięki temu turyści mają wyjątkową szansę, aby podziwiać malownicze widoki z zupełnie nowej perspektywy.
Zobacz wideo

Wszyscy odwiedzający zachodni rejon Kanady, w tym m.in. popularny Park Narodowy Banff, od niedawna mogą podziwiać wyjątkowe widoki w nietypowy sposób. Uruchomione zostały bowiem panoramiczne, luksusowe pociągi GoldLeaf. Swoją wyjątkowość zawdzięczają kopułom ze szkła, dzięki którym podczas jazdy można obserwować znacznie więcej niż przez okna w typowym pociągu.

Wagony GoldLeaf wyposażone są również w dużą, zewnętrzną platformę, na którą można wyjść i odetchnąć świeżym, górskim powietrzem. Ponadto na pasażerów czekają gorące posiłki (śniadanie i lunch) przygotowane przez szefa kuchni oraz dodatkowo wino i ser.

Każdy szklany wagon kolejowy jest dwupoziomowy i może pomieścić 72 osoby w rozkładanych, ogrzewanych fotelach. Obszerna przestrzeń na nogi umożliwia korzystanie z różnych ustawień oparcia siedzeń bez przeszkadzania pasażerowi, który siedzi z tyłu. Panoramiczne okna wyposażone są w specjalne czujniki, które umożliwiają dopasowanie przyciemnienia szyb do intensywności światła słonecznego.

Szklane pociągi GoldLeaf wprowadziła do swoich usług kanadyjska firma kolejowa Rocky Mountaineer. Obecnie dysponuje czterema wagonami, ale w planach na 2020 rok ma jeszcze zakup trzech dodatkowych. Pierwsze cztery obsługiwać będą dwie popularne trasy: między Vancouver i jeziorem Louise lub Parkiem Narodowym Banff, a także dwudniową wycieczkę między Vancouver i Jasper. Okolice te uważane są za jedne z najbardziej malowniczych na świecie.

Luksusowe wagony zaprojektowane zostały i zbudowane przez międzynarodowego producenta pojazdów szynowych, szwajcarską firmę Stadler. Są one największą inwestycją kapitałową w historii Rocky Mountaineer. 

Więcej o: