"Zagajnik miłości" niedaleko Trzebnicy budzi zachwyt w sieci. Niektórym trudno uwierzyć, że istnieje naprawdę

Dolnośląski "Zagajnik miłości" to nietypowe miejsce. Niektórym trudno wręcz uwierzyć, że jest ono prawdziwe. Nie jest to jednak żaden fotomontaż, a wspólne dzieło natury i człowieka.
Zobacz wideo

Zagajnik miłości to skupisko drzew w kształcie serca. W tym roku dookoła nich rośnie rzepak, który pięknie kontrastuje z zielenią lasku. Nie dziwi więc fakt, że miejsce to zaczęło cieszyć się sporą popularnością. Jedną z pierwszych osób, które uchwyciły na swoich zdjęciach w tym roku niezwykły zagajnik, jest fotograf Janusz Krzeszowski. 

Skarb Dolnego Śląska

Miejsce to znajduje się w miejscowości Skarszyn, która jest oddalona o około 10 kilometrów od Trzebnicy i około 20 kilometrów od Wrocławia. Warto więc urozmaicić swoją podróż o te okolice, jeśli będziemy przebywać na Dolnym Śląsku.

Zagajnik miłości to nie jedyna atrakcja tego rejonu. Znajdują się tam m.in. Wzgórza Trzebnickie, piękne sady, ciekawe trasy rowerowe. - Mówimy, że to są takie "dolnośląskie Morawy" - zdradza nam fotograf Janusz Krzeszowski.

Zagajnik miłości to miejsce, które cieszy się ostatnio coraz większą popularnościąZagajnik miłości to miejsce, które cieszy się ostatnio coraz większą popularnością Janusz Krzeszowski

Więcej zdjęć Janusza Krzeszowskiego zobaczysz na jego fanpage'u >>

"Czy to prawda?"

W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej zdjęć, na których uchwycono zagajnik w żółto-zielonej odsłonie z lotu ptaka. Co ciekawe, nie zawsze wyglądał on tak samo. To dlatego, że każdego roku rolnicy sieją tam różne rośliny. Na zdjęciach sprzed dwóch lat pole, które otacza lasek, ma zielony kolor. Efekt nie jest więc aż tak spektakularny, jak na tych wykonanych w tym roku.

Pod postem Janusza Krzeszowskiego na Instagramie, który sfotografował zagajnik na początku maja tego roku, pojawiły się liczne komentarze. Większość komentujących nie kryła zachwytu i zaskoczenia nietypowym miejscem. Wielu z nich nie miała wcześniej pojęcia o jego istnieniu. Jeszcze innym trudno było uwierzyć w to, że zdjęcie przedstawia prawdziwe miejsce.

Zachwycam się tym zdjęciem... piękna wizytówka Polski
Jakie to piękne!
Coś wspaniałego!
W takiej słonecznej wersji tego miejsca jeszcze nie widzieliśmy
Czy to prawda?

Jak powstał zagajnik?

Jedno z pierwszych pytań, które zadają ludzie na widok zdjęć "Zagajnika miłości", brzmi: jak on w ogóle powstał? Jak łatwo domyślić się, nie jest to tylko i wyłącznie dzieło natury. Fotograf Janusz Krzeszowski przed wykonaniem zachwycających zdjęć zbadał także historię tego miejsca. Okazuje się, że lasek nie zawsze miał taki kształt, jak obecnie.

Na mapie z 1933 r. zagajnik bardziej przypomina trzyramienną gwiazdę. Patrząc jednak na mapę z 1984 r., można dostrzec kształt przypominający serce. Po zakończeniu II wojny światowej pole było cały czas uprawione przez PGR. Wygląda więc na to, że ostateczny kształt tego miejsca uformowali rolnicy po wojnie. Nie znalazłem jednak nigdzie informacji o tym, żeby było to celowe działanie

- tłumaczył w rozmowie ze "Spidersweb".

Zobacz także:

Więcej o: