19 tysięcy zdjęć i ponad 120 godzin ciężkiej pracy. Tak powstało wyjątkowe wideo nieba nad Tatrami

Michał Ostaszewski ukazał piękno Tatr za pomocą jednego, krótkiego nagrania. Film składa się z kilkunastu tysięcy zdjęć, które połączone są w jedną animację. Efekt ciężkiej pracy zdecydowanie się opłacił. Film robi ogromne wrażenie.

Największą pasją Michała Ostaszewskiego jest fotografia, głównie krajobrazów, natury oraz astrofotografia. Tym razem stworzył wyjątkowy timelapse (to określenie efektu, który uzyskuje się dzięki serii zdjęć i połączeniu ich w płynną animację w przyspieszonym tempie), który powstał z 19 tysięcy pojedynczych klatek, uchwyconych na szczycie Łomnicy. Jest to drugi pod względem wysokości szczyt w Tatrach - ma 2634 m n.p.m. Położony jest po słowackiej części Tatr Wysokich.

 

Michał Ostaszewski nad swoim wyjątkowym nagraniem pracował około 120 godzin na miejscu (w terenie) oraz później, już przy komputerze. Na filmie, który trwa trochę ponad cztery minuty, można podziwiać m.in. górskie niebo nocą oraz Drogę Mleczną.

Oto efekt mojej pracy. Cztery minuty scen, ukazujących piękne widoki i niesamowite nocne niebo, jakie można podziwiać z tego szczytu

- opisuje na swoim profilu na Facebooku.

Zobacz wideo

Pomysł narodził się już dwa lata temu, jego realizacja zaś rozpoczęła w grudniu 2018 roku.

Postanowiłem spróbować, czy uda mi się dotrzeć na szczyt, by wykonać tam zdjęcia

- relacjonuje młody fotograf.

Michał Ostaszewski przyznaje, że nie było łatwo. Przeszkodą były m.in. niekorzystne warunki pogodowe. Jednak ostateczny efekt wynagradza cały trud.

Księżyc nad Giewontem

To nie pierwsze takie dokonanie młodego fotografa. W listopadzie 2018 roku pokazywaliśmy już jego wyjątkowe ujęcie, na zrobienie którego czekał ponad dwa lata. Ostaszewski uchwycił wtedy Księżyc, który wschodził nad Giewontem.

Więcej o: