To nie jest zwykłe zdjęcie skał. Jeśli masz dobry wzrok, odnajdziesz na nim ukrytego lamparta

Saurabh Desai na ten moment czekał aż trzy lata. W końcu w Himalajach udało mu się uchwycić na wyjątkowym zdjęciu lamparta śnieżnego. Jednak większość ludzi nie dostrzega go na fotografii. A wy dacie radę?
Zobacz wideo

Saurabh Desai to fotograf z Indii, który specjalizuje się w zdjęciach natury i dzikiej przyrody. Mężczyźnie udało się zrobić wyjątkową fotografię w Spiti Valley - pustynnej dolinie górskiej w Himalajach, w północnej części kraju. Zdjęcie niesie się po sieci, ale nie tylko ze względu na swoje wyjątkowe walory estetyczne. Przy okazji stanowi również niełatwe zadanie, dzięki któremu można sprawdzić swój wzrok. Ludzie przesyłają sobie fotografię i szukają na niej ukrytego lamparta. A wy go widzicie?

Zdjęcie na pierwszy rzut oka przedstawia skały, gdzieniegdzie pokryte śniegiem. Jeśli jednak przyjrzycie się dokładnie, zauważycie na nim lamparta śnieżnego. Zwierzę idealnie wpasowało się w otoczenie.

Sztuka kamuflażu

- widnieje podpis obok zdjęcia.

Dla tych, którzy jednak mają problem z odnalezieniem dzikiego kota, mamy podpowiedź:

Saurabh Desai, fotograf z Indii, uchwycił na zdjęciu śnieżnego lamparta, który idealnie wkomponował się w tło. W ogóle go nie widaćSaurabh Desai, fotograf z Indii, uchwycił na zdjęciu śnieżnego lamparta, który idealnie wkomponował się w tło. W ogóle go nie widać fot. Saurabh Desai

Chciałem, żeby to zwierzę zostało uchwycone w taki sposób, w jaki ludzie je opisywali. A mówili, że lampart ich obserwuje, ale za to oni nieczęsto go widzą

- opisywał fotograf w rozmowie z portalem Dodo.

Spędziłem prawie trzy lata na poszukiwaniu tego niesamowitego kota. Kiedy go znalazłem, i to tak blisko mnie, zaniemówiłem

- Saurabh Desai nie krył swojej radości z tego wyjątkowego zdjęcia.

Dzięki jego niestrudzonej pracy ludzie mogą docenić piękno natury.

Komentarze (30)
To nie jest zwykłe zdjęcie skał. Jeśli masz dobry wzrok, odnajdziesz na nim ukrytego lamparta
Zaloguj się
 • maadzik3

  Oceniono 48 razy 48

  Piekne. I cudowny jest ten szacunek do natury autora. Radosc z obcowania z nia. Nie wybrali sie tam ze strzelba czynic sobie ziemie poddana. W zachwycie spojrzalam, zrobili zdjecie i odszedl pelen wdziecznosci czujac sie (slusznie) wyjatkowym. To jest przepiekne...

 • pierwsze_all

  Oceniono 13 razy 13

  Wprawdzie lampart i pantera to synonimy, jeżeli chodzi o kota afrykańskiego, to jednak himalajski irbis powinien być nazywany po polsku panterą śnieżną.
  No cóż, darmowi stażyści tłumaczą dosłownie, bo nie mają pojęcia o czym piszą, ba w przypadku takich "oczywistości" nawet nie skorzystają z translatora google, a nawet on tłumaczy prawidłowo hasło: snow leopard.

 • barakuda62

  Oceniono 11 razy 9

  Bez przechwałek- 4-5 sek. może dlatego że faktycznie spojrzałem w to miejsce, ale trzeba przyznać że ujęcie fantastyczne.

 • hubba-hubba

  Oceniono 6 razy 6

  Mój buro pręgowany kot w ogródku też się świetnie maskuje, siedzi sobie pod krzakiem i trzeba dobrze patrzeć, żeby go zobaczyć wśród gałęzi, cieni i smug światła.

 • mamut_wlochaty

  Oceniono 6 razy 6

  To nie lampart (Panthera pardus), lecz irbis (Panthera uncia).

 • bu-shy

  Oceniono 7 razy 5

  prawie jak Sean Penn z Waltera Mitty

 • slon2002

  Oceniono 4 razy 4

  Miałem w Anglii koleżankę która nazywała się Lampart. Nie była agresywna i dawała się głaskać.

 • keram2225

  Oceniono 3 razy 3

  Jakby to byl Szyszko, lampart juz by nie zyl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX