Stoisz na szkle, a pod tobą przepaść. W Chinach powstała ekstremalna atrakcja

Na wszystkich śmiałków czeka w Chinach nowa atrakcja. Otwarto najdłuższy na świecie szklany most. Jeśli lubisz spacerować 100 metrów nad ziemią, widząc przepaść pod swoimi stopami, nowa konstrukcja będzie dla ciebie idealna.
Zobacz wideo

W Chinach pojawiła się ekstremalna atrakcja. Przeznaczona jest wyłącznie dla osób o mocnych nerwach i dla tych, które nie mają lęku wysokości. Został tam otwarty najdłuższy na świecie szklany most. Skonstruowany jest ze specjalnego szkła o grubości 3,5 centymetra. Ma długość 518 metrów i znajduje się na wysokości ponad 100 metrów nad ziemią. Pobił on tym samym rekord należący do innego chińskiego, szklanego mostu, który znajduje się w prowincji Hebei. Poprzedni rekordzista ma 488 metrów długości.

Warto dodać jednak, że pod względem wysokości most nie jest pierwszy na świecie. Wyprzedza go kładka w Wielkim Kanionie Zhangjiajie (również w Chinach), która wisi 300 metrów nad ziemią

Najdłuższy szklany most na świecie jest w stanie utrzymać ciężar 4,7 tony. Jednocześnie może na nim przebywać 2600 osób. Budowa mostu kosztowała w sumie około 12 milionów dolarów.

Ta ekstremalna, szklana konstrukcja powstała w jednej z najbogatszych chińskich wiosek - Huaxi, w prowincji Jiangsu. Stanowi kolejną atrakcję w popularnym parku rozrywki - Huaxi World Adventure Park. Miejsce słynie z replik słynnych na całym świecie budowli, m.in. Łuku Triumfalnego czy budynku opery w Sydney.

Komentarze (8)
Stoisz na szkle, a pod tobą przepaść. W Chinach powstała ekstremalna atrakcja
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 14 razy 10

  "Stoisz na szkle, a pod tobą przepaść". Dobra alegoria pisowskiej Polski...

 • bu-shy

  Oceniono 9 razy 7

  "Najdłuższy szklany most na świecie jest w stanie utrzymać ciężar 4,7 tony. Jednocześnie może na nim przebywać 2600 osób."
  No no, wiedziałem, że Chińczycy są niewielcy, ale żeby ważyli średnio mniej niż 2 kg, to się nie spodziewałem.

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 6

  Szklana podłoga jest też na tarasie widokowym wieży telewizyjnej w Szanghaju i też 2/3 ludzi boi się na nią wejść (ok. 300 metrów nad ziemią).
  Ale WSZYSTKO przebija kładka, wykonana ze szkła, które po postawieniu stopy, udaje że pęka. Ta atrakcja też jest w Chinach, miasta niestety nie pamiętam :-)

 • prawda_w_oczy_kole_44

  Oceniono 6 razy 4

  O Matko Bosko Tęczochowsko !

 • baranek320

  Oceniono 3 razy 3

  Nie mam lęku wysokości bo wędruję najpiękniejszymi, górskimi szlakami w Europie podczas wyjazdów na wyjazdach trekkingowych ze sport-events ale nie odważyłbym się przejść po takim moście. Mega ekstremalne przeżycie, podziwiam tych którzy tam jadą.

 • dantekomedia

  Oceniono 2 razy -2

  Najnowsze dzieło Dantego - "Pisowska komedia" - jest również swego rodzaju ekstremalną atrakcją. Dostępne już pod adresem:

  pisowskakomedia.home.blog

  Miłej lektury, zwłaszcza przed wyborami do PE i parlamentarnymi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX