Stoisz na szkle, a pod tobą przepaść. W Chinach powstała ekstremalna atrakcja

Na wszystkich śmiałków czeka w Chinach nowa atrakcja. Otwarto najdłuższy na świecie szklany most. Jeśli lubisz spacerować 100 metrów nad ziemią, widząc przepaść pod swoimi stopami, nowa konstrukcja będzie dla ciebie idealna.
Zobacz wideo

W Chinach pojawiła się ekstremalna atrakcja. Przeznaczona jest wyłącznie dla osób o mocnych nerwach i dla tych, które nie mają lęku wysokości. Został tam otwarty najdłuższy na świecie szklany most. Skonstruowany jest ze specjalnego szkła o grubości 3,5 centymetra. Ma długość 518 metrów i znajduje się na wysokości ponad 100 metrów nad ziemią. Pobił on tym samym rekord należący do innego chińskiego, szklanego mostu, który znajduje się w prowincji Hebei. Poprzedni rekordzista ma 488 metrów długości.

Warto dodać jednak, że pod względem wysokości most nie jest pierwszy na świecie. Wyprzedza go kładka w Wielkim Kanionie Zhangjiajie (również w Chinach), która wisi 300 metrów nad ziemią

 

Najdłuższy szklany most na świecie jest w stanie utrzymać ciężar 4,7 tony. Jednocześnie może na nim przebywać 2600 osób. Budowa mostu kosztowała w sumie około 12 milionów dolarów.

Ta ekstremalna, szklana konstrukcja powstała w jednej z najbogatszych chińskich wiosek - Huaxi, w prowincji Jiangsu. Stanowi kolejną atrakcję w popularnym parku rozrywki - Huaxi World Adventure Park. Miejsce słynie z replik słynnych na całym świecie budowli, m.in. Łuku Triumfalnego czy budynku opery w Sydney.

 
Więcej o: