Odmówiła obejrzenia filmu z instrukcją bezpieczeństwa. Zamiast tego czytała książkę. Wyrzucili ją z samolotu

W Nowej Zelandii kobieta nie chciała wysłuchać instrukcji bezpieczeństwa w samolocie. Nie reagowała również na prośby personelu pokładowego ani innych pasażerów. Ostatecznie została zmuszona do opuszczenia samolotu.
Zobacz wideo

Każdy lot samolotem obowiązkowo rozpoczyna się od instrukcji bezpieczeństwa (tzw. safety demo). Stewardessy i stewardzi pokazują, jak prawidłowo zapiąć i odpiąć pas, gdzie znajdują się wyjścia awaryjne, jak używać masek tlenowych, a także przypominają o zakazie palenia. Coraz częściej taki instruktaż pokazywany jest również za pomocą filmików, które wyświetlane są na ekranie. Trwa to zazwyczaj kilka minut.

Pasażerka, która miała lecieć liniami Air New Zealand z Wellington do Auckland, nie miała jednak ochoty ani oglądać filmu dotyczącego bezpieczeństwa ani czytać pokładowej instrukcji. Została za to wyrzucona z samolotu.

Kobieta siedziała w rzędzie tuż przy wyjściu. Z relacji innych pasażerów wynika, że odmówiła stewardessie wysłuchania instrukcji i zaczęła czytać książkę. W trakcie wyświetlania filmiku rozmawiała również przez telefon.

Stewardessa bardzo spokojnie i cierpliwie zwróciła się do kobiety z prośbą o obejrzeniu filmiku bezpieczeństwa. Podkreślała przy tym, że pasażerka siedzi akurat w rzędzie przy wyjściu. Była niezwykle uprzejma. Prosiła kilka razy, ale kobieta ignorowała ją i wkładała sobie palce do uszu

- relacjonował jeden ze świadków całego zajścia.

Moment odlotu samolotu opóźniał się, dlatego pozostali pasażerowie sami zaczęli zwracać uwagę kobiecie, aby ta w końcu dostosowała się do prośby stewardessy. Bez skutku. Ostatecznie niesubordynowana podróżująca została zmuszona do opuszczenia pokładu i wyprowadzona pod eskortą policji.

Komentarze (177)
Odmówiła obejrzenia filmu z instrukcją bezpieczeństwa. Zamiast tego czytała książkę. Wyrzucili ją z samolotu
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 46 razy 32

  Dokładnie jak Jarozbaw, który zabił brata a później się wydzierał o zdradzieckich mordach

 • sigit

  Oceniono 27 razy 25

  Braaaawo! Jeszcze kara administracyjna i zakaz lotów. W momencie katastrofy zapewne szukałaby bagażu i kapci, opóźniając ewakuację.

 • talavera

  Oceniono 28 razy 22

  I bardzo dobrze kryśce zrobili.
  NIe interesuje cię bezpieczeństwo - wypad z samolotu.

 • twzelnik

  Oceniono 23 razy 13

  Ostatnio taki jeden ruski samolot awaryjnie wylądował. Zginęło 41 osób, a liczba ofiar wprost zależała od tego czy jakaś tępa suka usprawniła, czy utrudniła ewakuację.

 • swinton

  Oceniono 47 razy 9

  Dziewczynka moze z 4 lata. Odmówlia zapiecia pasów i darła sie w niebiosa przez pół lotu.
  Obsługa - 'it's a child'.

  inny lot

  Grubas z lewej, otyły z prawej.
  Zgłaszam ze w razie awaryjnego ladowania nie bede mógł zajac zalecanej pozycji.
  Odpowiedz 'we don't expect any problems'.

 • ouimet

  Oceniono 18 razy 8

  latam w ciagu roku 4 razy nad Altantykiem+4 razy naszymi naszymi polaczeniami/od wielu lat/i instruktaz jest mi znany.ale zerkam grzecznosciowo:)

 • realistas

  Oceniono 9 razy 7

  Słusznie, gdyby doszło do awarii nie wiedziałaby jak się zachować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX