Odmówiła obejrzenia filmu z instrukcją bezpieczeństwa. Zamiast tego czytała książkę. Wyrzucili ją z samolotu

W Nowej Zelandii kobieta nie chciała wysłuchać instrukcji bezpieczeństwa w samolocie. Nie reagowała również na prośby personelu pokładowego ani innych pasażerów. Ostatecznie została zmuszona do opuszczenia samolotu.
Zobacz wideo

Każdy lot samolotem obowiązkowo rozpoczyna się od instrukcji bezpieczeństwa (tzw. safety demo). Stewardessy i stewardzi pokazują, jak prawidłowo zapiąć i odpiąć pas, gdzie znajdują się wyjścia awaryjne, jak używać masek tlenowych, a także przypominają o zakazie palenia. Coraz częściej taki instruktaż pokazywany jest również za pomocą filmików, które wyświetlane są na ekranie. Trwa to zazwyczaj kilka minut.

Pasażerka, która miała lecieć liniami Air New Zealand z Wellington do Auckland, nie miała jednak ochoty ani oglądać filmu dotyczącego bezpieczeństwa ani czytać pokładowej instrukcji. Została za to wyrzucona z samolotu.

Kobieta siedziała w rzędzie tuż przy wyjściu. Z relacji innych pasażerów wynika, że odmówiła stewardessie wysłuchania instrukcji i zaczęła czytać książkę. W trakcie wyświetlania filmiku rozmawiała również przez telefon.

Stewardessa bardzo spokojnie i cierpliwie zwróciła się do kobiety z prośbą o obejrzeniu filmiku bezpieczeństwa. Podkreślała przy tym, że pasażerka siedzi akurat w rzędzie przy wyjściu. Była niezwykle uprzejma. Prosiła kilka razy, ale kobieta ignorowała ją i wkładała sobie palce do uszu

- relacjonował jeden ze świadków całego zajścia.

Moment odlotu samolotu opóźniał się, dlatego pozostali pasażerowie sami zaczęli zwracać uwagę kobiecie, aby ta w końcu dostosowała się do prośby stewardessy. Bez skutku. Ostatecznie niesubordynowana podróżująca została zmuszona do opuszczenia pokładu i wyprowadzona pod eskortą policji.

Więcej o: