Para podróżników odtworzyła to samo zdjęcie po roku. Widok przeraża. "To złamało nam serca"

Instagramerzy zestawili ze sobą dwa zdjęcia Pink Beach w Indonezji, które zostały zrobione w tym samym miejscu. Jedno powstało w 2018 roku, drugie rok później. Rajska plaża w ciągu 12 miesięcy zamieniła się w składowisko śmieci.
Zobacz wideo

Marie Fe i Jake Snow to para instagramerów, którzy na swoim profilu na bieżąco zdają relacje z rajskich podróży. Ich bajkowe zdjęcia podziwia w sumie prawie pół miliona ludzi z całego świata. Tym razem jednak podróżnicy postanowili zwrócić uwagę na problem zanieczyszczonych plaż, które niekiedy zamieniają się w istne wysypiska śmieci.

Para odwiedziła niedawno jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Indonezji, bajeczną plażę Pink Beach, która znajduje się w Parku Narodowym Komodo. Byli tam już rok wcześniej. Teraz zestawili ze sobą dwa zdjęcia zrobione dokładnie w tym samym miejscu. Wystarczyło 12 miesięcy, żeby rajska plaża została "przyozdobiona" ogromną ilością śmieci. Widok zasmuca i jednocześnie przeraża.

Zdjęcie z 2019 roku zobaczycie, klikając strzałkę w prawo:

 
Różowa plaża = plastikowa plaża (...). To jest naprawdę okropna sytuacja. Nawet najbardziej wyludnione i naturalne piękno świata, takie jak Pink Beach na wyspie Komodo, tonie w plastiku! Nie sądziliśmy, że po powrocie na naszą ulubioną plażę na świecie zastaniemy taki niepokojący widok! Naprawdę to złamało nam serca (...)

- czytamy w opisie do zdjęcia.

Przy okazji para podróżników zaapelowała do swoich fanów, aby włączyli się do walki z zaśmiecaniem natury. Nie trzeba było długo czekać na ich reakcję. Jednogłośnie zadeklarowali swoją pomoc.

Bardzo dobrze zrobiliście. Ta plaża taka piękna, a taka zaśmiecona. Jak najszybciej trzeba wprowadzić zmiany
Ten post jest jednocześnie wspaniały i przerażający. To bardzo nie w porządku tak źle traktować naszą piękną planetę. Dzięki za ten post
To takie smutne. Musimy razem walczyć, aby chronić naszą planetę

- czytamy w komentarzach zasmuconych internautów.

***

Do oceanów co minutę trafia ciężarówka plastikowych odpadów, które zabijają żółwie, ptaki, ryby, wieloryby i delfiny. Jedną z organizacji działającą na rzecz zatrzymania plastikowej epidemii jest Greenpeace. Jeśli chcesz wspierać ochronę oceanów i ich mieszkańców wejdź TUTAJ >>

embed
Więcej o: