Para podróżników odtworzyła to samo zdjęcie po roku. Widok przeraża. "To złamało nam serca"

Instagramerzy zestawili ze sobą dwa zdjęcia Pink Beach w Indonezji, które zostały zrobione w tym samym miejscu. Jedno powstało w 2018 roku, drugie rok później. Rajska plaża w ciągu 12 miesięcy zamieniła się w składowisko śmieci.
Zobacz wideo

Marie Fe i Jake Snow to para instagramerów, którzy na swoim profilu na bieżąco zdają relacje z rajskich podróży. Ich bajkowe zdjęcia podziwia w sumie prawie pół miliona ludzi z całego świata. Tym razem jednak podróżnicy postanowili zwrócić uwagę na problem zanieczyszczonych plaż, które niekiedy zamieniają się w istne wysypiska śmieci.

Para odwiedziła niedawno jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Indonezji, bajeczną plażę Pink Beach, która znajduje się w Parku Narodowym Komodo. Byli tam już rok wcześniej. Teraz zestawili ze sobą dwa zdjęcia zrobione dokładnie w tym samym miejscu. Wystarczyło 12 miesięcy, żeby rajska plaża została "przyozdobiona" ogromną ilością śmieci. Widok zasmuca i jednocześnie przeraża.

Zdjęcie z 2019 roku zobaczycie, klikając strzałkę w prawo:

Różowa plaża = plastikowa plaża (...). To jest naprawdę okropna sytuacja. Nawet najbardziej wyludnione i naturalne piękno świata, takie jak Pink Beach na wyspie Komodo, tonie w plastiku! Nie sądziliśmy, że po powrocie na naszą ulubioną plażę na świecie zastaniemy taki niepokojący widok! Naprawdę to złamało nam serca (...)

- czytamy w opisie do zdjęcia.

Przy okazji para podróżników zaapelowała do swoich fanów, aby włączyli się do walki z zaśmiecaniem natury. Nie trzeba było długo czekać na ich reakcję. Jednogłośnie zadeklarowali swoją pomoc.

Bardzo dobrze zrobiliście. Ta plaża taka piękna, a taka zaśmiecona. Jak najszybciej trzeba wprowadzić zmiany
Ten post jest jednocześnie wspaniały i przerażający. To bardzo nie w porządku tak źle traktować naszą piękną planetę. Dzięki za ten post
To takie smutne. Musimy razem walczyć, aby chronić naszą planetę

- czytamy w komentarzach zasmuconych internautów.

***

Do oceanów co minutę trafia ciężarówka plastikowych odpadów, które zabijają żółwie, ptaki, ryby, wieloryby i delfiny. Jedną z organizacji działającą na rzecz zatrzymania plastikowej epidemii jest Greenpeace. Jeśli chcesz wspierać ochronę oceanów i ich mieszkańców wejdź TUTAJ >>

embed
Komentarze (131)
Para podróżników odtworzyła to samo zdjęcie po roku. Widok przeraża. "To złamało nam serca"
Zaloguj się
 • qulqa

  Oceniono 214 razy 196

  Zasmuceni piszą komentarze, lajkują, udostępniają.
  Potem idą do starbaksia pić kawę z plastikowego kubeczka. Po drodze kupują mineralną w plastikowej butelce. Celem poprawy humoru idą na zakupy i kupują 10 bluzeczek, które założą 3 razy, a potem wyrzucą. Telefon oczywiście muszą mieć najnowszy, komputer zmieniany co góra 3 lata.
  Szczyty hipokryzji.
  Wszystko jest za tanie, za tanie, za łatwo dostępne.

 • wydzielina_fizjologiczna

  Oceniono 78 razy 64

  Dlaczego Marie i Jake nie wezmą się do jakiejś uczciwej roboty tylko tracą czas na jeżdzeniu po świecie? Ile to dwutlenku węgla wydziela się w związku z ich podróżami? Ile ocieplenia klimatu nastąpi?

 • camille.calmy

  Oceniono 64 razy 64

  Byl sztorm i naniosl na brzeg co bylo w wodzie. Wiekszosc plaz wyglada tak samo, a nawet gorzej po sztormie. Teraz trzeba pozbierac i tyle. A co do platikow, to zmniejszyc ich uzywalnosc oraz produkcje.

 • minkat

  Oceniono 63 razy 49

  pierwsze zdjecie zrobiono na posprzatanej plazy, drugie na niesprzatnietej. wiekszosc to zwykly plazowy syf, kawalki drewna i roslin + kilka butelek. bez tych butelek tez by bylo brudno, a przeciez to saa natura.

  post zrobiony tylko po to, zeby poszedl w internety i przyniosl autorom troche popularnosci i kasy.

 • pytaniepomocnicze

  Oceniono 40 razy 36

  Artykuł napisany przez idiotów dla idiotów...

 • sholay

  Oceniono 35 razy 31

  Ktoś naprawdę wierzy - oprócz owych instagramowych influenserów -że na plażach Indonezji w OSTATNIM ROKU nastąpiła jakaś skokowa zmiana w ilości śmieci?

  &

 • witek7205

  Oceniono 35 razy 31

  To trzeba posprzątać. Ewidentnie przyniosła to woda a nie turyści.

 • melamed

  Oceniono 29 razy 25

  Niech sie wezma za sprzatanie,a nie swieca golymi dupami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX