Nowy, luksusowy kurort nad Morzem Adriatyckim. Powstaje w dawnej bazie militarnej

Już niedługo Czarnogóra będzie mogła się pochwalić wyjątkowym, ekskluzywnym, nadmorskim kurortem - Portonovi. Obiekt powstaje na terenie dawnej bazy militarnej.
Zobacz wideo

W dawnej bazie wojskowej Jugosławii, na terenie obecnej Czarnogóry, nad Morzem Adriatyckim powstaje luksusowy ośrodek - Portonovi. Pierwsza faza jego otwarcia planowana jest na czerwiec 2019 roku, jednak obiekt pełną parą ma ruszyć rok później. Na jego terenie znajdować się będzie m.in. pierwszy w Europie hotel sieci One&Only.

Intencją jest stworzenie prawdziwej społeczności i miejsca spotkań ludzi o podobnych upodobaniach

- tłumaczyła Adrijana Husic z Azmont, z azerbejdżańskiej grupy inwestycyjnej, odpowiedzialnej za rozwój obiektu.

 

Za projekt luksusowego ośrodka odpowiadają londyńscy architekci z Harper Downie. W Portonovi będzie się znajdować przystań z 238 miejscami postojowymi dla łodzi i bajecznym widokiem na okolicę. Do tego promenada pełna palm, ekskluzywnych sklepów oraz restauracji. Do dyspozycji gości będzie również 214 w pełni umeblowanych, nowoczesnych rezydencji.

Zaś w pierwszym w Europie hotelu One&Only znajdzie się ekskluzywne SPA, kilka odkrytych basenów, a nawet plaża ze specjalnie importowanego piasku. Na fanów aktywnego spędzania czasu będzie czekać klub tenisowy.

Kolejnym atutem ośrodka ma być bujna roślinność w postaci palm, sosen oraz cyprysów. Również pobliski, wiekowy kościół, zbudowany z kamienia, szykowany jest już na przyjazd turystów. Obecnie świątynia poddawana jest bowiem renowacji.

Kurort znajduje się zaledwie godzinę jazdy samochodem na południe od popularnego chorwackiego miasta - Dubrownika. Celem ośrodka jest promocja Czarnogóry jako miejsca do luksusowego spędzania czasu nad Adriatykiem.

Więcej o: