Wygląda jak gigantyczny ziemniak, a to tak naprawdę minihotel. Jego wnętrze zaskakuje - jest bardzo stylowe

Za trochę ponad 200 dolarów za noc można zarezerwować sobie pobyt w The Big Idaho Potato Hotel. Jak sama nazwa wskazuje, ten oryginalny obiekt wyglądem przypomina ogromnego ziemniaka. Za to jego wnętrze niczym nie odbiega od tych typowo hotelowych.
Zobacz wideo

Airbnb przygotowało wyjątkową ofertę dla wszystkich fanów nietuzinkowych noclegów. Za pośrednictwem ich serwisu można zarezerwować pobyt w dość nietypowym minihotelu, który kształtem i wyglądem przypomina właśnie kartofla. Ile kosztuje przyjemność nocowania w gigantycznym ziemniaku? Mniej więcej 200 dolarów, czyli około 800 zł (plus dodatkowe drobne opłaty).

To oryginalne miejsce nazywa się Big Idaho Potato Hotel i mieście się w South Boise w stanie Idaho. Nietypowy hotel ma 31 metrów kwadratowych, a zbudowany jest z sześciu ton stali, gipsu oraz betonu. Mieści się, jak na ziemniaka przystało, w środku prawdziwego pola, z którego rozpościera się widok na rzekę Owyhee.

Ten niepozornie wyglądający minihotel zaskakuje wnętrzem, które urządzone jest bardzo stylowo. W środku znajdują się: duże, dwuosobowe łózko, mała łazienka, aneks kuchenny oraz kominek. Do tego ozdoby oraz rośliny. Ziemniak wyposażony jest w szereg udogodnień, takich jak np.: klimatyzacja, ogrzewanie oraz dostęp do ciepłej wody. Minusem jest brak okien.

Ten nietypowy obiekt powstał w 2012 roku na zlecenie organizacji, która zajmowała się promocją ziemniaków, z których słynie stan Idaho. Bulwa w ciągu sześciu lat przejechała na platformie całe USA. W 2018 roku ziemniak dostał nowe życie. Mała firma deweloperska przekształciła go w niezwykle stylową nieruchomość na wynajem.

Więcej o: