CNN podało listę 15 najbardziej romantycznych miast w Europie Środkowej. Są aż cztery z Polski

CNN wyróżniło cztery miasta z Polski: Sopot, Krynicę-Zdrój, Kazimierz Dolny oraz Sandomierz. Amerykański portal uznał je za jedne z najbardziej romantycznych w Europie Środkowej.

CNN opublikowało listę 15 najbardziej romantycznych miast w Europie Środkowej. Amerykański portal wybrał niewielkie, "zaciszne miasta", które, zdaniem autorów zestawienia, idealnie nadają się na romantyczny wypad. I to niezależnie od tego, czy wolimy podziwiać malownicze krajobrazy, spacerować po wąskich uliczkach czy zwiedzać historyczne miejsca. W zestawieniu znalazły się aż cztery polskie miasta: Sopot, Krynica-Zdrój, Kazimierz Dolny oraz Sandomierz.

Sopot

CNN doceniło urok nadmorskiej miejscowości. Co ich najbardziej zachwyciło? Jak sami piszą, secesyjne budynki oraz słynny Krzywy Domek, w którym na najwyższym piętrze znajduje się klub nocny. Ich uwadze nie mogło także umknąć słynne sopockie molo - najdłuższe drewniane w Europie.

Krynica-Zdrój

Autorzy zestawienia zwracają uwagę, że Krynica-Zdrój w porównaniu z Zakopanem, jest miejscem zdecydowanie spokojniejszym i mniej obleganym przez turystów. Ich zdaniem jest jednym z najbardziej malowniczych miasteczek w Polsce i idealnym rejonem na ucieczkę od zgiełku. Miasto znane jest ze swoich źródeł z leczniczą wodą oraz ścieżek do spacerowania wśród bajkowych Beskidów. Jako największą atrakcję CNN wymienia Jaworzynę Krynicką - szczyt w Krynicy Zdroju, najwyższy w Paśmie Jaworzyny, jednym z pasm górskich Beskidu Sądeckiego.

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny, który położony jest na brzegu Wisły, może być najlepiej strzeżoną tajemnicą Polski

- tak o tym nadwiślańskim mieście pisze CNN.

Autorzy zestawienia zachwalają przy tym stare miasto, spacery nad rzeką, wzgórza, z których rozpościera się bajkowy widok na okolice oraz jedzenie w miejscowych lokalach.

Sandomierz

Według CNN Sandomierz ma wszystko, co jest potrzebne do romantycznego wypoczynku w sielankowej atmosferze. Jako największe atuty tego niewielkiego nadwiślańskiego miasta portal wymienia stare miasto, zabytkowe domy, dobrze zachowane średniowieczne bramy oraz zamek królewski. Zdaniem autorów Sandomierz jest również idealnym miejscem na nastrojowe pikniki wśród zieleni i w okolicach Wisły.

Komentarze (87)
CNN podało listę 15 najbardziej romantycznych miast w Europie Środkowej. Są aż cztery z Polski
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 56 razy 40

  Polecam żeby do listy zabytków UNESCO dopisać willę na Żoliborzu. Preferowania forma zwiedzania - to pielgrzymka ...

 • kann2

  Oceniono 32 razy 26

  Romantyczny jest Kazimierz, ale nie Dolny, tylko Marcinkiewicz

 • guavajuice

  Oceniono 29 razy 25

  'słynny Krzywy Domek, w którym na najwyższym piętrze znajduje się klub nocny. '
  jezeli to miejscie mozna okreslic romantycznym to autor z CNN chyba jest pisarzem miłości :)

 • szcz9

  Oceniono 24 razy 20

  Brawo! Choć można byłoby dodać jeszcze Zamość, Toruń, Świdnicę, Biecz.

 • aduerin

  Oceniono 34 razy 18

  Sopot romantyczny? Jeśli ktoś planuje randkę polegajaca na przeciskaniu sie przez tlum spoconych grazyn i januszow...

 • rei-ko

  Oceniono 15 razy 13

  Na liście są miasta tylko z czterech krajów: Czech (5), Polski (4), Węgier (4) i Słowacji (2). Faktycznie wynik Polski to tytułowe "aż" 😉

 • clex2

  Oceniono 16 razy 8

  Jest zasadnicza różnica między Europa z nagłówka i Europą środkową z artykułu. Polska to prawie połowa ludności Europy środkowej więc tylko 4 miasta na 15 to mało, a nie 'aż'.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX