Masz 18 lat? Przez miesiąc za darmo możesz jeździć pociągami po Europie. Ale są warunki

Projekt DiscoverEU to wyjątkowa okazja, żeby kompletnie za darmo podróżować koleją po Europie. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba mieć 18 lat i być obywatelem Unii Europejskiej. Rejestracja odbywa się przez internet.

DiscoverEU to inicjatywa Unii Europejskiej, dzięki której młodzi Europejczycy przez 30 dni za darmo mogą podróżować pociągami po całym kontynencie. Konkurs organizowany jest dwa razy w roku. W ramach najbliższej edycji wybranych zostanie 20 tysięcy młodych ludzi, którzy otrzymają darmowy bilet na pociągi.

Konkurs rusza już wkrótce - rekrutacja do niego rozpoczyna się 2 maja 2019 r. o godz. 12.00 (czasu letniego środkowoeuropejskiego). Kończy się zaś dwa tygodnie później, czyli 16 maja, również o godz. 12.00. W momencie, gdy konkurs zostanie otwarty, na jego stronie pojawi się formularz aplikacyjny.

Kto może wziąć udział w programie DiscoverEU?

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej, którzy urodzili się w okresie od 2 lipca 2000 r. (włącznie) do 1 lipca 2001 r. (włącznie). W dniu 1 lipca 2019 r. powinni mieć ukończone 18 lat. Ponadto muszą również podczas internetowej rejestracji podać prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu.

Rekrutacja do programu DiscoverEU

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w projekcie? Tak naprawdę niewiele. Wystarczy rozwiązać quiz oraz odpowiedzieć na jedno pytanie dodatkowe. 

Co czeka na wygranych?

Wybrani zwycięzcy będą mogli za darmo podróżować przez minimum dzień, a maksimum 30 dni w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. Osoby, które dostaną się do programu DiscoverEU, staną się jednocześnie jego ambasadorami. Ich obowiązkiem będzie zdawanie relacji ze swojej podróży np. za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W ramach bycia ambasadorem projektu należy go również promować np. poprzez prezentację w swojej szkole lub miejscowości. Dla najbardziej aktywnych ambasadorów przewidziane są dodatkowe nagrody. TUTAJ można obejrzeć relacje zwycięzców poprzednich edycji konkursu.

Komentarze (14)
Masz 18 lat? Przez miesiąc za darmo możesz jeździć pociągami po Europie. Ale są warunki
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 11 razy 9

  Wiza do USA...Za darmo można zwiedzić całą Europę. Do tego potrzeba plecak, chęci i trochę konserw. W 30 dni dookoła Europy za darmo. O tym wielu marzyło. Brać plecak i podbijać kontynent. jest wspaniały!

 • state77

  Oceniono 12 razy 4

  Dyskryminacja wiekowa w najczystszej postaci. Równie dobrze mogli napisać, że przyjmują tylko niebieskookich ludzi, albo tylko szatynki.

 • handzia52

  0

  Aa dlaczego tylko! młodzi do 30? A młodzi duchem emeryci?, co pracowali całe życie, a teraz chcieliby też coś zobaczyć. Dlaczego oni już są beee?

 • striepo

  0

  czy za opóźnienia PKP dostaną refundacje?

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 5 razy -3

  Ageism, ot co.

 • ds215

  Oceniono 15 razy -3

  Znów bogaci ktorych stac na noclegi beda sponsorowani przez biedote. Tak wyglada socjalizm w praktyce.

 • berber_rock

  Oceniono 5 razy -5

  Świetna inicjatywa, tylko EU nie pomyślała o tym że w niektórych krajach młodzież 15/08 musi być już na uniwerku, więc data biletu nieco niefortunna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX