Uważaj na to, co mówisz na lotnisku. We Wrocławiu pasażer musiał zapłacić 500 zł kary

Na lotnisku we Wrocławiu jeden z pasażerów zachował się bardzo niefrasobliwie. Z jego ust padło słowo "bomba". Nie wszystkim jednak było do śmiechu. Służby, które dbają o bezpieczeństwo pasażerów, nie potraktowały tego jako żart i postanowiły zainterweniować.

Nieprzemyślany żart 48-letniego pasażera w Międzynarodowym Porcie Lotniczym we Wrocławiu-Strachowicach dużo go kosztował. Mężczyzna wypowiedział o jednego słowo za dużo i zapłacił grzywnę w kwocie 500 zł. Chodziło o wyraz "bomba".

Kiedy jeden z pracowników Służby Ochrony Lotniska je usłyszał, poinformował funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ci od razu podjęli interwencję. Szczegółowo skontrolowali pasażera, a także jego bagaż. Nie odnaleźli jednak żadnych niebezpiecznych przedmiotów.

Każda z pięciu liter w tym słowie kosztowała go 100 złotych

- informuje Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w oficjalnym komunikacie.

Po konsultacji z prokuratorem mężczyzna został ukarany karą grzywny w wysokości 500 zł. Po nałożeniu mandatu pasażer został zwolniony i zgodnie z planem odleciał samolotem do Wielkiej Brytanii. Przy okazji tego incydentu straż graniczna apeluje o rozwagę i ostrzega przed nieodpowiedzialnym zachowaniem na lotniskach.

Komentarze (168)
Uważaj na to, co mówisz na lotnisku. We Wrocławiu pasażer musiał zapłacić 500 zł kary
Zaloguj się
 • meki_majcher

  Oceniono 102 razy 92

  Ja na lotniskach, gdy dyskutuję na wybuchowe tematy, to słowo "bomba" zastępuję słowem "antoni". Także w innych tematach słowo to jest nieocenione, bez problemu zastępuje słowa : debil, kretyn, idiota... Wszyscy wiedzą o co chodzi, a ochrona się nie czepia.

 • nienoto

  Oceniono 59 razy 55

  Dobrze że nie powiedział „bąba”, bo wtedy każda litera kosztowałaby go 125 złotych, a tak to tylko 100 :)

 • marcin-tgbyhn

  Oceniono 58 razy 54

  Szkoda że pracownicy lotniska nie są tacy skuteczni w zatrzymywaniu nietrzeźwych pasażerów wchodzących na pokład.

 • mr.creosote

  Oceniono 109 razy 53

  No tak, logiczne. Każdy terrorysta głośno informuje otoczenie że ma przy sobie bombę. Brawo, Straż Graniczna! Z wami na lotniskach jest bezpieczniej!

 • didja

  Oceniono 51 razy 45

  Ale trochę więcej konkretów proszę. Bo jeśli człowiek "zażartował", że tu jest bomba, to działanie służb było jak najbardziej słuszne. Jeżeli jednak użył w odpowiedzi na jakąś informację określenia "bomba!", w znaczeniu - ", super, świetnie!"...?

 • dry242

  Oceniono 64 razy 38

  Jest gdzieś lista jakich słów nie wolno używać? Bomba, trotyl, wybuch, porwanie... Czy można je wypowiadać w innych językach?

 • meki_majcher

  Oceniono 28 razy 26

  Pasażer - " te 500 plus pis to prawdziwa bomba"
  Ochroniarz - "dla ciebie to 500 w pis du"

 • hankam

  Oceniono 25 razy 23

  A jakby powiedział "Mam nadzieję, że nie wybuchnie tu żadna bomba", to byłaby podstawa do nałożenia mandatu, czy nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX