W Danii powstała wyjątkowa atrakcja. Na turystów czeka niezwykły podniebny spacer

Dania może się pochwalić nową atrakcją, która powinna przypaść do gustu wszystkim fanom pięknych widoków oglądanych z wysokości. Niedaleko Kopenhagi, wśród koron drzew powstała wieża, dzięki której można podziwiać pobliskie tereny.
Zobacz wideo

W popularnym parku wspinaczkowym w Danii, Adventure Camp, otwarto właśnie wyjątkową wieżę widokową w kształcie klepsydry. Znajduje się ponad koronami drzew, dzięki czemu daje możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach widoków na las Gisselfeld Klosters i jego okolice. O tym, jak wyjątkowym wydarzeniem było jej otwarcie, może świadczyć obecność ważnych osobistości ze świata polityki, takich jak np. premier Danii, Lars Løkke Rasmussen.

 
 

Nowo otwarta wieża widokowa ma 45 m wysokości. Składa się z drewnianych platform, które ułożone są w spiralny chodnik do spacerowania. Jego długość wynosi około 650 m. Cały kompleks mieści się zaledwie godzinę drogi na południe od Kopenhagi. Przygotowało go lokalne studio architektoniczne Effekt. Już pierwszego dnia po otwarciu po wieży przespacerowało się 2500 gości.

 

Całość leśnej trasy dostosowana jest zarówno do możliwości osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, jak i dla rodzin z dziećmi w wózkach. Jest to pierwsza tego typu wieża na terenie całej Skandynawii.

Obiekt wykonany jest z materiałów, które zostały zebrane z lasu, m.in. ze ściętych drzew. Celem twórców wieży było danie ludziom możliwości podziwiania natury i zbliżenia się do niej bez jednoczesnego niszczenia jej poprzez np. deptanie.

 
Więcej o: