To miała być zwykła podróż samolotem. Gdy wystartował, okazało się, że mężczyzna jest na pokładzie kompletnie sam

Skirmantas Strimaitis postanowił wybrać się na urlop do Włoch. Jakież było zaskoczenie Litwina, gdy okazało się, że jest jedynym pasażerem na pokładzie. Mężczyzna na pamiątkę zrobił sobie zdjęcie: tylko on i rząd pustych foteli w tle.

Skirmantas Strimaitis z Litwy raczej nie przypuszczał, że jego lot samolotem z Wilna do Bergamo (Włochy) będzie tak wyjątkowy. Po tym, gdy Boeing 737-800 wystartował, mężczyzna zorientował się, że jest jedynym pasażerem na pokładzie. Poza nim znajdowali się jedynie pracownicy linii lotniczych - dwóch pilotów oraz pięciu członków załogi.

Boeing 737-800 to duży samolot pasażerski, którzy może pomieścić do 188 osób. Skirmantas Strimaitis był pod tak dużym wrażeniem tej niecodziennej sytuacji, że uwiecznił ją na pamiątkowym zdjęciu, które szybko rozniosło się po sieci.

Litwin wybrał się do Włoch na urlop narciarski. Biuro podróży Novaturas, które organizowało jego wycieczkę, wyjaśniło, jak doszło do tej niecodziennej sytuacji. Samolot najpierw przyleciał z grupą ludzi z Włoch i żeby nie wracał pusty, sprzedawano bilety tylko w jedną stronę. Na zakup zdecydował się tylko jeden pasażer i był to właśnie Skirmantas Strimaitis.

Lot z Wilna do Bergamo trwał niewiele ponad dwie godziny. Litwin, w rozmowie z Associated Press wyznał, że było to dla niego niepowtarzalne doświadczenie, które zdarza się tylko raz w życiu.

Komentarze (83)
To miała być zwykła podróż samolotem. Gdy wystartował, okazało się, że mężczyzna jest na pokładzie kompletnie sam
Zaloguj się
 • america_n_beauty

  Oceniono 72 razy 60

  Zorientował się że jest sam dopiero po starcie? A przy boardingu było mnóstwo ludzi?

 • 4ted

  Oceniono 47 razy 39

  Już myślałem, że to lot z Radomia.

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 21 razy 19

  to się często zdarza. Leciałem kiedyś Quantas z Bangkoku do Sydney. Po drodze okazało się, że jest to tak naprawdę lot do Melbourne, a do Sydney samolot leci ze względów logistycznych. Nie wiem, jak załapałem się na taki rejs. W każdym razie leciałem sam. maszyną typu Boeing 747.
  Był zachód słońca i widok przez okna na całej długości maszyny nie zasłaniany przez nikogo. Bajka. ;)

 • ugrydul

  Oceniono 18 razy 18

  Opowiadanie S. Kinga- Pożeracze czasu- Langoliery. Genialne :-)

 • nunulek0904

  Oceniono 9 razy 9

  Kto pamięta " Czy leci z nami pilot " ?

 • hankam

  Oceniono 10 razy 8

  Wiele lat temu odwołano lot LOTu z NY do Warszawy. LOT miał wtedy jakąś umowę z PANAMem nie, nie leciałam sama, ale i tak 8 osób w Jumbo Jecie to niezwykła sprawa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX