To miała być zwykła podróż samolotem. Gdy wystartował, okazało się, że mężczyzna jest na pokładzie kompletnie sam

Skirmantas Strimaitis postanowił wybrać się na urlop do Włoch. Jakież było zaskoczenie Litwina, gdy okazało się, że jest jedynym pasażerem na pokładzie. Mężczyzna na pamiątkę zrobił sobie zdjęcie: tylko on i rząd pustych foteli w tle.
Zobacz wideo

Skirmantas Strimaitis z Litwy raczej nie przypuszczał, że jego lot samolotem z Wilna do Bergamo (Włochy) będzie tak wyjątkowy. Po tym, gdy Boeing 737-800 wystartował, mężczyzna zorientował się, że jest jedynym pasażerem na pokładzie. Poza nim znajdowali się jedynie pracownicy linii lotniczych - dwóch pilotów oraz pięciu członków załogi.

Boeing 737-800 to duży samolot pasażerski, którzy może pomieścić do 188 osób. Skirmantas Strimaitis był pod tak dużym wrażeniem tej niecodziennej sytuacji, że uwiecznił ją na pamiątkowym zdjęciu, które szybko rozniosło się po sieci.

Litwin wybrał się do Włoch na urlop narciarski. Biuro podróży Novaturas, które organizowało jego wycieczkę, wyjaśniło, jak doszło do tej niecodziennej sytuacji. Samolot najpierw przyleciał z grupą ludzi z Włoch i żeby nie wracał pusty, sprzedawano bilety tylko w jedną stronę. Na zakup zdecydował się tylko jeden pasażer i był to właśnie Skirmantas Strimaitis.

Lot z Wilna do Bergamo trwał niewiele ponad dwie godziny. Litwin, w rozmowie z Associated Press wyznał, że było to dla niego niepowtarzalne doświadczenie, które zdarza się tylko raz w życiu.

Więcej o: