Nagrał zielono-niebieską kulę ognia na niebie. "Zobaczyłem coś szalonego"

Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania niezwykłej kuli świetlnej, która przecięła nocne niebo w Stanach Zjednoczonych. Okazało się, że niecodzienne zjawisko to meteor.
Zobacz wideo

Mieszkańcy północnej części stanu Floryda mogli podziwiać ostatnio wyjątkowe zjawisko świetlne. Chwilę przed północą na niebie pojawiła się świecąca zielono-niebieska kula ognia. Do sieci od razu trafiły zdjęcia i nagrania ludzi zachwyconych tym niecodziennym widokiem. Jego świadkowie zastanawiali się również, co to takiego.

Uchwyciłem dziś na zdjęciu dziwne światło spadające z nieba.
Wdzieliście to?
Wracałem do domu, kiedy zobaczyłem coś szalonego. Na szczęście moja kamera to uchwyciła

- czytamy w komentarzach zaskoczonych internautów.

Jak podaje CNN, zaskakujące zjawisko na niebie to meteor. Został on uchwycony również przez satelitę Geostationary Lightning Mapper (GLM), który co sekundę robi zdjęcia, aby odwzorowywać ścieżki burz.

Meteory, które docierają do atmosfery ziemskiej, zdarzają się dość często, ale nie zawsze możemy je zobaczyć. Obecnie mamy tak wiele satelitów w kosmosie i kamer na ziemi, że wydarzenia te stają się coraz bardziej dostępne i widoczne dla ogółu społeczeństwa

- mówiła meteorolog Haley Brink w rozmowie z CNN.

Nie wiadomo, czy meteor uderzył w Ziemię, czy spłonął w locie. National Weather Service poinformowało, że dotarły do nich doniesienia, jakoby wylądował w pobliżu miasta Perry na Florydzie.

 
Więcej o: