Możesz wynająć średniowieczny zamek we Włoszech. Cena niewiele różni się od tej w hotelach

Jakiś czas temu zrobiło się głośno o średniowiecznym zamku w Roccascalegna w Abruzji. To za sprawą atrakcyjnej oferty, która ma przyciągnąć turystów w te rejony Włoch.
Zobacz wideo

Włoska Abruzja słynie z malowniczo położonych zamków. Teraz można wynająć jeden z nich. Mowa o średniowiecznym zamku w Roccascalegna, który jest częścią większego kompleksu budowli wzniesionych na skale. I nie chodzi o wynajem pojedynczej izby, a całego budynku. Wynajmujący mają więc do dyspozycji aż 7,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Za dobę w średniowiecznym zamku trzeba zapłacić około 90 euro, czyli mniej więcej 385 złotych. Jest to więc cena zbliżona do oferty wielu hoteli w tym rejonie Włoch

Zapomniany zamek

Akcja promocyjna zamku rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. Wówczas burmistrz miasta, Domenico Giangiordano, powiedział w rozmowie z CNN Travel, że niska cena ma być czymś, co przyciągnie turystów do Abruzji. 

Obiekt został zbudowany na wysokiej skale, co zdecydowanie wyróżnia go spośród innych abruzyjskich budowli. Przez wiele lat zamek był opuszczony. Jak wspominają mieszkańcy Roccascalegna, schronienie znajdowały tam bezdomne psy.

W pewnym momencie stwierdzono jednak, że taka atrakcja nie może się marnować. Przeprowadzono więc gruntowny remont, który pozwolił na użytkowanie obiektu przez ludzi. Co ciekawe, w 2015 roku zamek pojawił się w filmie "Tale of Tales" z Salmą Hayek w roli głównej. Polski tytuł to "Pentameron".

 

Spartańskie wnętrza bez nowoczesnych konstrukcji

Zdecydowana większość budowli, które wchodzą w skład kompleksu, pochodzi z XIV i XV wieku. Znajdują się tam jednak także starsze zabytki - m.in. ślady normańskich murów z XII wieku.

Pobyt w zamku, mimo że został on odnowiony, to okazja, by przenieść się w czasie. Z artykułu umieszczonego na portalu informacyjnym Abruzji dowiadujemy się, że:

Wnętrza są obecnie spartańskie i pozbawione znaczących elementów dekoracyjnych. Brak tu także nowoczesnych konstrukcji. To wynik prac konserwatorskich i remontowych. 
 

O nietypowej ofercie od jakiegoś czasu jest bardzo głośno. Jeśli zależy wam więc na spędzeniu czasu w średniowiecznym zamku, warto się pospieszyć. Szczegóły dostępne są na oficjalnej stronie obiektu >>

Zobacz także:

Więcej o: