Samolot musiał zawrócić, bo dziecko pasażerki zostało na lotnisku. "Dla nas to nowość"

Samolot saudyjskich linii lotniczych, Saudi Arabian Airlines, musiał wracać na lotnisko po tym, gdy młoda matka zorientowała się, że w poczekalni zostawiła swoje dziecko.
Zobacz wideo

Pilot samolotu, który leciał z miasta Dżudda (Arabia Saudyjska) do Kuala Lumpur (Malezja), chwilę po wystartowaniu zgłosił dość niecodzienną prośbę o zgodę na powrót na lotnisko. Powód? Jedna z pasażerek wpadła w ogromną panikę. Dopiero na pokładzie zorientowała się, że na lotnisku zostawiła swoje dziecko.

Do sieci trafiło nagranie rozmowy pilota z wieżą kontroli ruchu lotniczego.

Niech Bóg będzie z nami. Czy możemy wrócić?

- pyta pilot.

Na nagraniu wyraźnie słychać, że operator jest mocno zaskoczony prośbą, a swoją decyzję o tym, co robić dalej, konsultuje z innymi.

Pilot prosi o powrót. Jedna z pasażerek zapomniała o swoim dziecku i zostawiła je w poczekalni. Biedactwo. I już nie chce dalej lecieć bez.

- słychać rozmowę.

Po krótkiej ciszy w końcu operator wydaje pozwolenie na powrót samolotu:

Dobrze, możesz wracać. Dla nas to jest totalna nowość.

Cała historia zakończyła się szczęśliwie. Nie wiadomo, ile lat miało dziecko i w jakich okolicznościach zostało pozostawione.

Niektóre zagraniczne media sugerują, że nie ma pewności, czy samolot był już w powietrzu, czy tak naprawdę jeszcze nie wystartował. Ponadto informują, że matka w wyniku paniki i słabej znajomości języka źle się wysłowiła. Powiedziała, że zapomniała dziecka zamiast, że zostawiła je z innymi członkami rodziny, którzy nie weszli na pokład samolotu i zostali w poczekalni.

Zawrócone samoloty

Bardzo rzadko zdarza się, aby samoloty były zawracane na lotniska z innych powodów niż techniczne bądź też zdrowotne pasażerów.

The Guardian przytacza dwie takie sytuacje. Jedna miała miejsce w 2013 roku. Lot linii American Airlines z Los Angeles do Nowego Jorku został przerwany i przekierowany do do Kansas City z powodu bardzo niesfornego pasażera. Mężczyzna nieustannie śpiewał utwór Whitney Houston "I Will Always Love You" i nie chciał przestać pomimo wielokrotnych upomnień przez pasażerów i personel pokładowy.

W 2014 roku zaś, w Nowym Jorku, samolot musiał wrócić na lotnisko. Pasażerka zmusiła do tego członków załogi po tym, gdy podano jej orzechy makadamia z paczki zamiast z miski.

Komentarze (42)
Samolot musiał zawrócić, bo dziecko pasażerki zostało na lotnisku. "Dla nas to nowość"
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 65 razy 63

  Mohammed sam w domu....

 • ltte

  Oceniono 40 razy 36

  Ten pasażer śpiewający Whitney Houston. Dlaczego lądowali w Kansas City? Przecież Metropolitan Opera jest w Nowym Jorku. To już była złośliwość załogi :-(

 • stary.gniewny

  Oceniono 34 razy 30

  Krótka narada z mężem.
  Wracamy po tego czy robimy nowe?

 • blackthorn

  Oceniono 26 razy 24

  Kevin w wersji saudyjskiej...

 • lisc12

  Oceniono 18 razy 18

  KEVIN!

 • rikol

  Oceniono 25 razy 13

  Pewnie matka myślała, że dziecko zaplątało się gdzies w czadorze. Tak to jest, jak ludzie ubierają się w namiot.

 • log314

  Oceniono 10 razy 10

  A dziecko miało 19 lat...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX