W Turcji chcą wprowadzić zmiany w all inclusive. Żeby turyści zaczęli wychodzić z hoteli

Tureckie stowarzyszenie turystyczne zaproponowało, aby dokonać zmian w formule all inclusive. Turyści, w ramach tej opcji, mogliby jadać również w wybranych restauracjach poza hotelem. Ma to być sposób na zachęcenie ich do większych wydatków.
Zobacz wideo

Na pomysł zmian w formule all inclusive wpadło tureckie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Turystycznych TÜRSAB.  "Rzeczpospolita" podaje, że zaproponowało ono hotelarzom, aby od tego roku zaczęli zachęcać klientów do wychodzenia na posiłki do lokalnych restauracji. Propozycja stowarzyszenia polega na tym, że osoby, które wykupiły opcję all inclusive i mają opaski na nadgarstkach, w cenie będą miały zapewnione również posiłki w wybranych lokalach, które znajdują się w sąsiedztwie dyskotek czy sklepów.

Turcy chcą w ten sposób zachęcić odwiedzających do tego, by nie spędzali całych wakacji na hotelowych leżakach nad basenem. Mają nadzieję, że jeśli ktoś zdecyduje się zjeść obiad w restauracji zamiast w hotelu, później wybierze się również do sklepu lub do klubu, gdzie wyda pieniądze.

Miasto Kemer w AntalyiMiasto Kemer w Antalyi Shutterstock

Propozycja zmian w all inclusive jest bowiem podyktowana względami finansowymi. Turcy szukają sposobu na to, aby zachęcić turystów do wydawania większych sum pieniędzy. Jak pisze "Rzeczpospolita", powołując się na serwis Ator, kraj chce pozyskać tych, którzy mogą przeznaczyć na wycieczkę co najmniej tysiąc dolarów.

Według statystyk w 2018 roku turyści wydawali w Turcji średnio 617 dolarów, czyli o dwa procent mniej niż w poprzednim roku. Jako jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy podaje się właśnie dużą popularność wyjazdów all inclusive, podczas których wiele osób przebywa głównie na terenie hotelu i nie wydają pieniędzy poza nim.

Pomysł stowarzyszenia ma być na razie wprowadzony testowo. Prawdopodobnie pierwszym miastem, w którym zacznie działać nowa formuła, będzie Kemer w prowincji Antalya.

Więcej o: