Słynny rzymski skwer w końcu zostanie otwarty. Do tej pory turyści podziwiali go z daleka

Rzym wzbogaci się niedługo o kolejną atrakcję turystyczną. Już w 2021 roku słynny antyczny skwer Largo di Torre Argentina zostanie otwarty dla zwiedzających.

Rzym to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Europie. Do licznych atrakcji Wiecznego Miasta dołączy w najbliższych latach antyczny skwer Largo di Torre Argentina, który znajduje się w samym centrum stolicy Włoch. Do tej pory wstęp na jego teren mieli jedynie archeolodzy, którzy prowadzili w tym miejscu badania. Z kolei turyści oraz mieszkańcy miasta mogli obserwować zabytek jedynie z poziomu ulicy. 

Zobacz wideo

Prezent dla miasta

Jak informuje Roma Today, już w 2021 słynny skwer będzie dostępny także dla zwiedzających. O tych planach poinformowała niedawno na konferencji prasowej burmistrz Rzymu Virginia Raggi.

Sponsorem prac, które umożliwią przystosowanie atrakcji dla ruchu turystycznego, jest marka Bulgari. Wcześniej sfinansowała ona także renowację rzymskich Schodów Hiszpańskich. Dlatego najnowsza inwestycja została nazwana "kolejnym prezentem dla Rzymu".

Do czasu otwarcia antycznego skweru w 2021 roku ma być m.in. zakończona renowacja kompleksu ruin, a także budowa specjalnych kładek, po których będą mogli spacerować turyści.

Plac Largo di Torre Argentina ulokowany jest w samym centrum Rzymu. Mieszczą się na nim pozostałości budowli z okresu republiki, m.in. wschodniego krańca portyku Teatru Pompejusza. To właśnie w tym miejscu 15 marca 44 roku p.n.e. przeprowadzono zamach na Juliusza Cezara. 

Zobacz także:

Więcej o: