Ryanair wprowadza abonament za 199 euro dla podróżujących. Ma m.in. gwarantować duży bagaż podręczny

Ryanair wprowadza nową ofertę, która może okazać się bardzo korzystna dla pasażerów często podróżujących tymi liniami. Roczny abonament gwarantuje m.in. pierwszeństwo wejścia na pokład i możliwość zabrania na pokład dużego bagażu podręcznego.

Pod koniec ubiegłego roku głośno było o zmianach w polityce bagażowej linii Ryanair. Teraz irlandzki przewoźnik znowu przygotował kilka nowości dla podróżujących. Zostały one ogłoszone na konferencji prasowej, która odbyła się 14 lutego. Większość z zapowiadanych zmian wejdzie w życie w drugiej połowie tego roku.

Zobacz wideo

Co gwarantuje "Ryanair Choice"?

Jedną z nowości jest roczny abonament "Ryanair Choice", który ma być gwarancją wielu dodatkowych usług. To między innymi:

 • pierwszeństwo wejścia na pokład;
 • możliwość zabrania na pokład dużego bagażu podręcznego o wymiarach 55 x 40 x 20 cm;
 • możliwość wyboru miejsca na pokładzie samolotu.

"Ryanair Choice" to roczny abonament, za który trzeba będzie zapłacić 199 euro (około 860 złotych). Nie ulega więc wątpliwości, że opcja ta jest opłacalna jedynie w przypadku pasażerów podróżujących liniami Ryanair bardzo często. Jak dowiadujemy się bowiem z oficjalnej strony przewoźnika, przykładowo priorytetowe wejście na pokład kosztuje obecnie od 6 do 10 euro. Wykupienie tej opcji również gwarantuje możliwość wniesienia dwóch sztuk bagażu, a kwota nie jest wygórowana.

To nie koniec zmian

Roczny abonament to nie jedyna nowość zapowiedziana na ostatniej konferencji irlandzkiego przewoźnika. Ryanair planuje także zwiększenie liczby konsultantów, którzy będą pomagali pasażerom w rozwiązywaniu problemów związanych z lotami. Dodatkowo zostanie także wydłużony czas bezpłatnej możliwości wprowadzania zmian w rezerwacjach. Wcześniej wynosił on 24 godziny od momentu zakupu biletu, teraz będzie to 48 godzin. 

Oprócz tego zapowiedziano także zmniejszenie spóźnień samolotów. Jeśli w konkretnym miesiącu współczynnik punktualności będzie wynosił poniżej 90 procent, to w kolejny miesiącu średnie ceny biletów zostaną obniżone o pięć procent.

Zobacz także:

Komentarze (7)
Ryanair wprowadza abonament za 199 euro dla podróżujących. Ma m.in. gwarantować duży bagaż podręczny
Zaloguj się
 • smiki48

  Oceniono 13 razy 9

  ktoś ma zwykłych ludzi za idiotów. Aby ten abonament był opłacalny należałoby latać przynajmniej raz w tygodniu. A przy tak częstym lataniu najczęściej jest niepotrzebny większy bagaż podręczny. Jak latam między domem a miejscem pracy, to biore tylko coś do jedzenia i jakąś książkę czy gazetę. Rzeczy mam w obydwu miejscach i nie muszę ich wozić samolotem.

 • okiemserca

  0

  gdyby mozliwosc wybrania miejsca obejmowała miejsca z wieksza iloscia przestrzeni na nogi (7 euro za lot) to ofea byłaby opłacalna. Ale zapewne tak nie jest.
  Lot z przesiadką 2x Ryanair w dwie strony = pierwszenstwo wejscia i bagaz 4x 35 PLn i miejsca 4x 30 = 280 zł za jedną podróz. CZyli rocznie trzeba y 4 takie wyjazdy (albo 8 pojedynczych w 2 strony)

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 4 razy 0

  WIZZ dawno temu (i za znacznie niższa opłatą) miał WIZZ club - który dawał zniżki na bilety, co miało sens (roczna opłata zwracała się chyba po 3-4 lotach)

  a tu rozumiem ten 'abonament' nie ma nic wspólnego ze zniżkami czy z darmowymi przelotami (skoro abonament)

  kogo zrobi w ciula?

 • byann

  Oceniono 1 raz -1

  Na szczęście ostatni lot Ryanairem z raptem kilku mam już dawno za sobą.
  Jest to linia dla ludzi nieporadnych, czyli większości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX